Дисертація - Типологія форм інтертекстуальності у французькій модерністській прозі (на матеріалі творів Андре Жіда)

Динниченко, Тетяна Анатоліївна (2016) Дисертація - Типологія форм інтертекстуальності у французькій модерністській прозі (на матеріалі творів Андре Жіда) Кандидат thesis, Київський унверситет імені Бориса Грінченка.

[img]
Перегляд
Текст
Дисертац_я_Динниченко.pdf

Download (1MB) | Перегляд

Анотація

Дисертація присвячена дослідженню форм інтертекстуальності у французькій модерністській прозі. У роботі проаналізовано етапи становлення концепції інтертекстуальності в сучасному літературознавстві; визначено джерела і форми міжтекстового зв’язку у французькій літературі в діахронічному зрізі; уперше проведено інтертекстуальний аналіз творів А. Жіда як знакових і типологічно показових для французької прози раннього і зрілого модернізму і на його основі запропоновано типологію форм інтертекстуальності у французькій модерністській прозі. Типологію удосконалено за рахунок додавання такої форми, як нехудожні елементи, а також виокремлення підвидів окремих форм інтертекстуальності (коментовані /некоментовані референції, заголовки-ребуси, авторська жанрова дефініція тощо). Подальшого розвитку набула концепція традиційних сюжетів, мотивів й образів, зокрема їх інтерпретація і трансформація в філософському аспекті французького модернізму.

Тип елементу : Автореферат дисертації (Кандидат)
Ключові слова: інтертекст, інтертекстуальність, модернізм, проза, інтекстові, претекстові, транстекстові форми інтертекстуальності, функціональна диференціація.
Типологія: Дисертації
Підрозділи: НМЦ > НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
Користувач, що депонує: Ганна Сало
Дата внесення: 25 Серп 2016 09:34
Останні зміни: 25 Серп 2016 09:34
URI: http://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/14878

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу