Дисертація - Проповідь у релігійному православному дискурсі ХХ ст.: лінгвопрагматичний аспект

Смирнова, Марія Сергіївна (2016) Дисертація - Проповідь у релігійному православному дискурсі ХХ ст.: лінгвопрагматичний аспект Кандидат thesis, Київський унверситет імені Бориса Грінченка.

[img]
Перегляд
Текст
СМИРНОВА ДИСЕРТАЦІЯ.pdf

Download (2MB) | Перегляд

Анотація

У дисертації представлено результати дослідження проповіді у релігійному православному дискурсі ХХ ст. у лінгвопрагматичному аспекті. У дослідженні розглянуто стратегічні параметри православної проповіді ХХ ст. на матеріалі близько- і далекоспоріднених мов – української, російської, англійської та новогрецької. Визначено типологію та специфіку релігійного православного дискурсу, охарактеризовано проповідь як жанр у церковно-релігійному дискурсі, визначено лексико-семантичні, синтаксичні та комунікативно-дискурсивні характеристики православної проповіді. У дисертації розглянуто основні підходи до визначення поняття дискурсивної стратегії і тактики та їх існуючі класифікації. Запропоновано нові принципи, методи, методику та інструментарій аналізу дискурсивних стратегій і тактик православної проповіді. Виявлено структурні, семантичні та прагматичні засоби реалізації глобальної фідеїстичної стратегії православної проповіді ХХ ст. Проаналізовано реалізацію загальних та спеціальних дискурсивних стратегій і тактик у православній проповіді ХХ ст. Окреслено етноспецифіку стратегічного потенціалу православної проповіді у досліджуваних лінгвокультурах.

Тип елементу : Автореферат дисертації (Кандидат)
Ключові слова: релігійний православний дискурс, православна проповідь ХХ ст., лінгвопрагматика, дискурсивна стратегія, дискурсивна тактика, глобальна фідеїстична стратегія, загальні та спеціальні стратегії.
Типологія: Дисертації
Підрозділи: НМЦ > НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
Користувач, що депонує: Ганна Сало
Дата внесення: 05 Вер 2016 12:07
Останні зміни: 05 Вер 2016 12:07
URI: http://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/14919

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу