Дисертація - Візії апокаліпсису в українському постмодерністському романі

Кірячок, Марина Володимирівна (2016) Дисертація - Візії апокаліпсису в українському постмодерністському романі Кандидат thesis, Київський університет імені Бориса Грінченка.

[img]
Перегляд
Текст
на сайт дисертац_я К_рячок М.В..pdf

Download (1MB) | Перегляд

Анотація

У дисертації здійснено багатоаспектне дослідження художньо-образних візій апокаліпсису, репрезентованих в українській постмодерністській романній прозі. Визначено зміст основних інтерпретацій ідеї глобальної кризовості та світового катастрофізму, узагальнено досвід вітчизняних та закордонних дослідників апокаліптичного дискурсу та запропоновано авторську характеристику типів кінцесвітнього візіонерства в українському постмодерністському романі: апокаліпсис як гра, апокаліпсис як пророцтво, апокаліпсис як подія. Окреслену класифікацію реалізовано шляхом комплексного аналізу художніх моделей кінцесвітнього візіонерства (твори Ю. Іздрика, Є. Пашковського, Г. Пагутяк, О. Ульяненка, Ю. Щербака) відповідно до різновидів утілення ідеї кінця світу та формування віртуальних авторських апокаліптичних візій, якими сповнено художній простір обраних текстів на сюжетно-композиційному, образному, ідейно-філософському рівнях. У дослідженні акцентовано увагу на інтертекстуальності як засобі актуалізації літературно-історичних асоціативних площин, що постають підґрунтям узагальнених уявлень про апокаліпсис; жанрових і мовностилістичних особливостях постмодерністського апокаліптичного роману, які надають текстам психоемоційної насиченості, глибинного символізму і метафоричності, відображають процес еволюції та модифікації жанрових форм роману, дають змогу цілісно інтегрувати авторські моделі кінцесвітнього візіонерства у прозовий текст.

Тип елементу : Автореферат дисертації (Кандидат)
Ключові слова: постмодернізм, постмодерністський роман, жанр, інтертекстуальність, апокаліпсис, візія, есхатологічна напруга, гра, пророцтво
Типологія: Дисертації
Підрозділи: НМЦ > НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
Користувач, що депонує: Ганна Сало
Дата внесення: 20 Вер 2016 06:44
Останні зміни: 20 Вер 2016 06:44
URI: http://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/15060

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу