Дисертація "Психологічні особливості подолання страхів у дітей дошкільного віку"

Даценко, Тетяна Олександрівна (2016) Дисертація "Психологічні особливості подолання страхів у дітей дошкільного віку" Кандидат thesis, Київський університет імені Бориса Грінченка.

[img]
Перегляд
Текст
Дисертація_Даценко_Т_О.pdf

Download (71MB) | Перегляд

Анотація

Дисертація є теоретико-прикладним дослідженням особливостей природних вікових страхів старших дошкільників та типових стратегій і засобів опрацювання цих страхів у даному віці. Досліджено феномен страху як базової емоції людини, що виконує важливі функції у житті людини на різних етапах її дорослішання. Проаналізовано еволюцію природних вікових страхів та можливості їх опрацювання, які також еволюціонують з розвитком дитини. Показано, що за неналежного опрацювання цих страхів вони можуть набувати патологічного перебігу, а відтак становлять загрозу розвитку дитини. Емпірично досліджено типові стратегії та засоби опрацювання страхів дітьми старшого дошкільного віку, зокрема копінг-стратегії, які кваліфікуються як ресурсні і продуктивні з подолання дітьми вікових страхів, та запропоновано систему психолого-педагогічного супроводу дітей, адресовану близькому дорослому оточенню дітей, головна ідея якої – активація у дітей старшого дошкільного віку копінг-стратегій із подолання страху.

Тип елементу : Автореферат дисертації (Кандидат)
Ключові слова: природні вікові страхи, опрацювання страхів, продуктивний і непродуктивний копінг, стратегії захисту, стратегії подолання, копінг-стратегії, когнітивні копінг-стратегії, поведінкові копінг-стратегії, психолого-педагогічний супровід.
Типологія: Дисертації
Підрозділи: НМЦ > НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
Користувач, що депонує: Ганна Сало
Дата внесення: 19 Груд 2016 08:49
Останні зміни: 12 Січ 2017 07:34
URI: http://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/18333

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу