Відгук офіційного опонента доктора філологічних наук, професора Мазохи Г.І. на дисертацію Ільків А.В. за темою:"Інтимний дискурс письменницького епістолярію другої половини ХІХ – початку ХХ століть"

Ільків, Анна Володимиріва (2016) Відгук офіційного опонента доктора філологічних наук, професора Мазохи Г.І. на дисертацію Ільків А.В. за темою:"Інтимний дискурс письменницького епістолярію другої половини ХІХ – початку ХХ століть" EngD thesis, Київський унверситет імені Бориса Грінченка.

[thumbnail of Мазоха_відгук_Ільків.pdf]
Перегляд
Текст
Мазоха_відгук_Ільків.pdf

Download (153kB) | Перегляд

Анотація

У дисертації вперше в українському літературознавстві здійснено цілісний історико-літературний аналіз інтимної епістолярної спадщини вітчизняних письменників другої половини ХІХ – початку ХХ століть; досліджено художні особливості та жанрово-стильові модифікації інтимного письменницького епістолярію окресленого періоду, особливості концепцій любові, наратологічних моделей романтичного й модерного листів у типологічному зіставленні; досліджено взаємозв’язок інтимного листа з дискурсом художньої словесності означеного періоду, розкрито сутність і функції інтимного епістолярію в тогочасному літературному процесі; додано низку нових штрихів до психопортретів митців окресленого періоду; любовний лист розглянуто крізь призму художнього мислення письменників, мовно-стильового діапазону й авторської свідомості. У процесі застосування комплексного підходу до аналізу письменницьких кореспонденцій здійснено всебічний аналіз епістолярної спадщини вітчизняних авторів у межах інтимного дискурсу, що базований на текстах любовного і дружнього епістолярію, розмежувати які неможливо, бо часто епістолярний діалог розпочинається на основі дружніх взаємин і поступово перероджується в глибоке почуття любові. Літературознавчий аналіз проведено на основі опублікованого листування Т. Шевченка, П. Куліша, Марка Вовчка, М. Костомарова, І. Франка, О. Кобилянської, О. Маковея, Лесі Українки, М. Коцюбинського, В. Стефаника, В. Винниченка, А. Кримського, Б. Грінченка, О. Луцького та інших адресантів у всіх його жанрових різновидах, що дало можливість дослідити специфіку інтимного листа й визначити його роль і функції в літературному процесі другої половини ХІХ – початку ХХ століть. Задля всебічного аналізу епістолярного жанру письменницький лист у межах одного дослідження розглядається під різними кутами зору: як психоаналітичний простір для втілення авторського «я» (лист як психотекст), лист як мегатекст, лист як еґо-текст, лист як вербальний спосіб відчуження і зближення епістолярних комунікантів, лист як діалог культур, трансляція світоглядів, накладання світів, лист як стилістична система самовираження. Новаторським є дослідження системи жанрово-стильових модифікацій інтимного листа другої половини ХІХ – початку ХХ століть як однієї з ознак метажанрової природи епістоли.

Тип елементу : Спеціалізовані вчені ради (EngD)
Ключові слова: лист, інтимний епістолярій, документалістика, художньо- документальна проза, концепція любові, романтичний лист, модерний лист, наративна модель, жанрово-стильова модифікація, метамова, психоаналіз, гіпертекст, метажанр, інтертекст, психотекст, авторська свідомість
Типологія: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Автореферати > Відгуки опонентів
Підрозділи: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > НМЦ > НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
Користувач, що депонує: Ганна Сало
Дата внесення: 11 Жов 2016 13:25
Останні зміни: 11 Жов 2016 13:25
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/15218

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу