Позатаборовий простір інтернованих військ Української Галицької Армії в ЧСР: повсякдення робітничих відділів (1922–1923 рр.)

Срібняк, Ігор Володимирович (2016) Позатаборовий простір інтернованих військ Української Галицької Армії в ЧСР: повсякдення робітничих відділів (1922–1923 рр.) Київські історичні студії (2). 49-59*. ISSN 2524-2749

[img]
Перегляд
Текст
I_Sribnyak_KIS_2_2016_IFF.pdf

Download (166kB) | Перегляд

Анотація

У статті проаналізовано основні прояви повсякденного життя інтернованих вояків Української Галицької Армії, які у складі робітничих відділів (сотень) відряджались до різних місцевостей Чехословаччини для виконання широкого кола робіт. Перебуваючи поза табором, відділи зберігали військову організацію, на чолі кожного з них перебував призначений командою УГА в Йозефові старшина. У вільний від роботи час члени робітничих відділів намагались організувати своє дозвілля, часто у відділах діяли освітні курси та школи для малограмотних. Інтерновані вояки зі складу робітничих команд завжди брали участь у зборах коштів для загальнонаціональних та крайових потреб, роблячи таким чином свій внесок у боротьбу за визволення України.

Тип елементу : Стаття
Ключові слова: табір інтернованих; робітничий відділ; гурток; вояки-українці; позатаборовий простір; Чехословаччина
Типологія: Статті у журналах > Збірники наукових праць
Підрозділи: Факультети > Історико-філософський факультет > Кафедра всесвітньої історії
Користувач, що депонує: Тамара Ростовцева
Дата внесення: 11 Січ 2017 13:42
Останні зміни: 11 Січ 2017 13:43
URI: http://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/18711

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу