Полонені старшини УГА в таборі Тухоля (Польща) восени 1920 р.: морально-психологічний стан та умови перебування

Срібняк, Ігор Володимирович (2017) Полонені старшини УГА в таборі Тухоля (Польща) восени 1920 р.: морально-психологічний стан та умови перебування Europa Orientalis. Studia z dziejów Europy Wschodniej I Państw Bałtyckich. – Toruń, (7). с. 31-44. ISSN 2081-8742

[img]
Перегляд
Текст
I_Sribniak_SO_7_IFF.pdf

Download (215kB) | Перегляд
Офіційне посилання: http://apcz.umk.pl/czasopisma/index.php/EO/index

Анотація

У статті здійснена спроба реконструкції морально-психологічного стану полонених старшин УГА в Тухолі та деяких обставин їх перебування в таборі. З’ясовано роль «Харчової комісії» полонених старшин, завдяки діяльності якої було поліпшено їх харчовий раціон, а також урізноманітнено отримувані таборянами страви в дні релігійних свят. Але таборова ізоляція та повсякчасна скрута, невизначеність подальшої долі таборян, зрозуміло, впливали на їх свідомість, вносячи в неї зайві елементи напруги та нервозності, й часом породжували в їх середовищі міжособистісні конфлікти, які, як правило, ставали предметом розгляду старшинських судів честі.

Тип елементу : Стаття
Ключові слова: Тухоля; полонені старшини; табір; харчування
Типологія: Статті у журналах > Наукові (входять до інших наукометричних баз, крім перерахованих, мають ISSN, DOI, індекс цитування)
Підрозділи: Факультети > Історико-філософський факультет > Кафедра всесвітньої історії
Користувач, що депонує: професор Ігор Володимирович Срібняк
Дата внесення: 20 Вер 2017 05:19
Останні зміни: 21 Лист 2017 13:46
URI: http://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/20168

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу