Peculiarities of Shipping in the Dnipro Basin in the last quarter of the 19th century - the ferst trird of the 20th century

Додонов, Роман Олександрович (2016) Peculiarities of Shipping in the Dnipro Basin in the last quarter of the 19th century - the ferst trird of the 20th century Історія на шпангоутах. pp. 266-302.

[img]
Preview
Text
Додонов Історія на шпангоутах.pdf

Download (1MB) | Preview

Abstract

Ця книга присвячена вивченню та реставрації двох зовсім різних кораблів, різних як за віком, так і за конструкцією та призначенням. Об’єднує їх лише те, що обидва колись були побудовані на Десні та обидва, волею долі, опинилися на острові Хортиця. Перший з них, дубель-шлюпку, було побудовано у 1737 році для війни з Турцією. Цей корабель зберігся частково, але було докладено максимум зусиль, щоб його майже вісімнадцятиметровий обрис знов побачив світ. Оскільки креслень того часу немає, довелося поступово, за фрагментами, відтворювати його форму. Друге судно – байдак. Це типовий вантажний трудяга, один з тих, що століттями ходили Дніпром та його притоками. В Старому Світі такі човни відомі ще з часів середньовіччя. Цю пам’ятку привезли з Десни, і хоча вона була побудована на початку ХХ століття, завдяки архаїчності конструкції є вельми цінною. Отже, історію двох кораблів, накреслену кривими «літерами» шпангоутів, ми б хотіли повідати саме вам.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: Дніпро; судноплавство; байдак; пороги
Subjects: Articles in journals > Інші (не входять ні до фахових, ні до наукометричних баз)
Divisions: Факультети > Історико-філософський факультет > Кафедра філософії
Depositing User: Роман Олександрович Додонов
Date Deposited: 29 Nov 2017 07:10
Last Modified: 29 Nov 2017 07:10
URI: http://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/21438

Actions (login required)

View Item View Item