Італійська опера Одеси сезонів 1847– 1850 років під орудою імпресаріо Ніколо Жульєна.

Бацак, Костянтин Юрійович (2017) Італійська опера Одеси сезонів 1847– 1850 років під орудою імпресаріо Ніколо Жульєна. Вісник Харківської державної академії дизайну і мистецтв (3). pp. 167-174. ISSN 1993-6400 (Print), 1993-6419 (Online).

[img]
Preview
Text
Batsak_Visn_3_2017Odesa_Italian_Opera_IM.pdf

Download (681kB) | Preview

Abstract

Досліджується історія трирічної італійської оперної антрепризи Ніколо Жульєна у міському театрі Одеси. На основі публікацій в італійській та вітчизняній регіональній пресі відтворений то- гочасний оперний репертуар, визначені щосезонні прем’єрні вистави, проаналізовані дебютні висту- пи ангажованих співаків, схарактеризовані вокальні та артистичні чесноти і недоліки провідних учасників трупи, приведені факти їхнього прямого й опосередкованого спілкування із глядачами. Пока- зана роль імпресаріо у формуванні трупи за рахунок щорічного ангажементу артистів та музикантів у провідних італійських центрах музичної культури та освіти. З’ясовані причини занепаду італійської опери, які полягали у грошовому дефіциті, ви- кликаному порушенням традиції дотаційного фінансування театру з доходів портового каран- тину, а також необізнаністю антрепренера у театральній справі та недбалістю у виконанні по- кладених на нього обов’язків матеріального забез- печення театру.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: Антреприза Ніколо Жульєна; одеський театр; італійський оперний ангажемент; оперний репертуар; дебютний виступ; італійська трупа.
Subjects: Articles in journals > Фахові (входять до переліку фахових, затверджений МОН)
Divisions: Institutes > Institute of Arts > Chair of Fine Arts
Depositing User: Тетяна Олександрівна Мельниченко
Date Deposited: 02 Jan 2018 08:13
Last Modified: 02 Jan 2018 08:13
URI: http://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/22870

Actions (login required)

View Item View Item