Табір інтернованих Військ УНР у Пикуличах, Польща (січень-лютий 1921 р.): умови перебування та моральний стан вояцтва

Срібняк, Ігор Володимирович (2017) Табір інтернованих Військ УНР у Пикуличах, Польща (січень-лютий 1921 р.): умови перебування та моральний стан вояцтва Київські історичні студії (2(5)). с. 18-24. ISSN 2524-2749

[img]
Перегляд
Текст
I_Sribnyak_KIS_2017_2_IFF.pdf

Download (6MB) | Перегляд
Офіційне посилання: http://istorstudio.kubg.edu.ua/

Анотація

У статті проаналізовано умови перебування та моральний стан інтернованого українського вояцтва у таборі Пукуличі (Польща). Доведено, що побут вояків-українців був позначений значними труднощами, що було зумовлено перенаселеністю табору, нестачею дров для обігріву бараків, неефективністю роботи санітарно-гігієнічних закладів, вкрай неякісним харчуванням та іншими обмеженнями. Все це призводило до суттєвого збільшення рівня захворюваності в таборі, але завдяки добре налагодженій медичній допомозі поширення інфекційних хвороб вдавалось швидко локалізувати. Але все це в комплексі призводило до деморалізації тих вояків-українців, які не мали стійких національно-державницьких переконань. У цих умовах величезного значення набували заходи старших військових начальників та співробітників культурно-освітніх відділів зі зміцнення морального духу інтернованих. З цією метою у таборі було організовано проведення загальних та спеціальних викладів, у середовищі козацтва ініційовано процес ліквідації неграмотності та малограмотності. Цій же меті слугувало відкриття бібліотеки і читальні на 50-60 осіб. Заходами видавничої секції у таборі було продовжено видання літературно-наукового місячника «Запорожець», у старшинському бараку поширювався сатиричний журнал «Жало». Для всіх бажаючих у таборі для вояцтва були створені умови для занять спортом та різними колективними іграми. У вільний від служби час таборяни відвідували таборовий театр, в якому заходами акторів-аматорів готувались вистави п’єс українських драматургів. Єднала таборян й українська пісня у виконанні самодіяльних таборових хорів.

Тип елементу : Стаття
Додаткова інформація: Дану статтю підготовлено завдяки сприянню Студіуму Східної Європи (Studium Europy Wschodniej) Варшавського університету, за ініціативи якого 2014 р. була започаткована щорічна Нагорода імені Івана Виговського (під почесним патронатом Президента Польщі), що вручається рішенням її Капітули з числа делегатів від 25 університетів та вищих шкіл Польщі.
Ключові слова: Табір; інтерновані; харчування; шпиталь; армія УНР; Пикуличі
Типологія: Статті у наукометричних базах > Index Copernicus
Статті у журналах > Фахові (входять до переліку фахових, затверджений МОН)
Підрозділи: Факультети > Історико-філософський факультет > Кафедра всесвітньої історії
Користувач, що депонує: професор Ігор Володимирович Срібняк
Дата внесення: 03 Квіт 2018 05:32
Останні зміни: 12 Груд 2018 13:51
URI: http://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/23640

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу