«Splendeurs et misères…» українського генерала (громадсько-політична діяльність Миколи Шаповала у Франції, 1925-1948 рр.)

Срібняк, Ігор Володимирович (2018) «Splendeurs et misères…» українського генерала (громадсько-політична діяльність Миколи Шаповала у Франції, 1925-1948 рр.) Evropský filozofický a historický diskurz, 4 (1). с. 6-13. ISSN 2533-4816; 2533-4824

[img]
Перегляд
Текст
I_Sribniak_EFaHD_4_1_2018_IFF.pdf

Download (381kB) | Перегляд
Офіційне посилання: https://ephd.cz/

Анотація

У статті реконструйовано громадсько-політичну діяльність відставного українського генерала Миколи Шаповала у Франції (1925-1948 рр.), який після переїзду до Парижу редагував газету «Український Робітник», брав діяльну участь у роботі місцевих структур Української партії соціалістів-революціонерів, виступав як публіцист та перекладач. Перебуваючи у непримиренній опозиції до Державного Центру УНР в екзилі, М.Шаповал підпав під вплив одного з агентів більшовицьких спецслужб у Франції (Михайла Володіна), опосередковано допомігши йому в зборі конфіденційної інформації про Симона Петлюру. Загибель останнього від рук більшовицького агента Самуїла Шварцбарда у 1926 р. нічому не навчила М.Шаповала, він і надалі провадив розкольницьку діяльність у середовищі української політичної еміграції, чим налаштував проти себе всі інші еміграційні культурно-національні осередки українців, які діяли у той час в Парижі. Але оголошений йому бойкот жодним чином не вплинув на сумління М.Шаповала, яке тоді було вже безнадійно отруєне радянською ідеологією.

Тип елементу : Стаття
Додаткова інформація: Дану статтю було підготовлено завдяки сприянню Студіуму Східної Європи (Studium Europy Wschodniej) Варшавського університету, за ініціативи якого 2014 р. була започаткована щорічна Нагорода імені Івана Виговського (під почесним патронатом Президента Польщі), що вручається рішенням її Капітули з числа делегатів від 25 університетів та вищих шкіл Польщі.
Ключові слова: Микола Шаповал; українська політична еміграція; громада; Володін; Шварцбард; вбивство С.Петлюри; Франція
Типологія: Статті у наукометричних базах > Index Copernicus
Підрозділи: Факультети > Історико-філософський факультет > Кафедра всесвітньої історії
Користувач, що депонує: професор Ігор Володимирович Срібняк
Дата внесення: 26 Квіт 2018 05:35
Останні зміни: 26 Квіт 2018 05:35
URI: http://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/23768

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу