Генерал В.Павленко vs міністра О.Ковалевського: спроба реконструкції конфлікту між двома членами уряду УНР в екзилі (за матеріалами ЦДАВО України та ZNiO)

Срібняк, Ігор Володимирович (2018) Генерал В.Павленко vs міністра О.Ковалевського: спроба реконструкції конфлікту між двома членами уряду УНР в екзилі (за матеріалами ЦДАВО України та ZNiO) Емінак, 2 (22). с. 40-45. ISSN 1998-4634

[img]
Перегляд
Текст
I_Sribniak_E_2018_22_2_IFF.pdf

Download (2MB) | Перегляд
Офіційне посилання: http://eminak.mksat.net/

Анотація

В статті йдеться про конфлікт між двома міністрами уряду УНР в екзилі – військових справ генералом Віктором Павленком та преси і пропаганди Олександром Ковалевським. До його виникнення призвели обґрунтовані підозри частини генералітету армії УНР в тому, що розподіл коштів з державної скарбниці (у т.ч. й тих, що надходили від польського уряду) відбувався не в інтересах вояцтва, які змушені були витримувати усі негаразди таборового життя, не маючи майже жодних матеріальних ресурсів для збереження власної військової організації. Під час однієї із зустрічей з О.Ковалевським В.Павленко вдався до фізичного насилля щодо нього, погрожуючи при цьому зброєю та завдавши йому побоїв. Такий його вчинок фактично поставив В.Павленка поза армією, і надалі в Польщі він перебував на цивільному становищі як звичайний український емігрант. Попри свої кваліфікації та досвід В.Павленко не зміг в достатній мірі адаптуватись до життя в еміграції, а в другій половині 1920-х рр. прийняв фатальне для себе рішення повернутись до СРСР.

Тип елементу : Стаття
Додаткова інформація: Дану статтю підготовлено завдяки сприянню Студіуму Східної Європи (Studium Europy Wschodniej) Варшавського університету, за ініціативи якого 2014 р. була започаткована щорічна Нагорода імені Івана Виговського (під почесним патронатом Президента Польщі), що вручається рішенням її Капітули з числа делегатів від 25 університетів та вищих шкіл Польщі.
Ключові слова: Міністр; уряд УНР; генерал; армія; інтерновані; Павленко; Ковалевський.
Типологія: Статті у наукометричних базах > Index Copernicus
Статті у журналах > Фахові (входять до переліку фахових, затверджений МОН)
Підрозділи: Факультети > Історико-філософський факультет > Кафедра всесвітньої історії
Користувач, що депонує: професор Ігор Володимирович Срібняк
Дата внесення: 18 Лип 2018 11:33
Останні зміни: 18 Лип 2018 11:33
URI: http://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/24116

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу