Табір інтернованих вояків армії УНР в Александрові (Польща) навесні-влітку 1921 р

Срібняк, Ігор Володимирович (2018) Табір інтернованих вояків армії УНР в Александрові (Польща) навесні-влітку 1921 р Схід (4(156)). с. 67-73. ISSN 1728-9343 (Print) 2411-3093 (Online)

[img]
Перегляд
Текст
I_Sribnyak_S_2018_4(156)_IFF.pdf

Download (401kB) | Перегляд
Офіційне посилання: http://skhid.kubg.edu.ua/

Анотація

У статті проаналізовано умови перебування інтернованого українського вояцтва у таборі Александрів (Польща) навесні-влітку 1921 р. Доведено, що побут вояків-українців був позначений значними труднощами, що було зумовлено антисанітарією в таборі, не завжди задовільним харчуванням та загальним несприятливим режимом утримання інтернованих. Все це призводило до деморалізації тієї частини інтернованого українського вояцтва, яке не мало стійких національно-державницьких почувань. Дехто з їх числа несанкціоноване залишав табір, після чого таких осіб виключали зі складу армії УНР як дезертирів. Але попри всі складнощі частини і з’єднання армії УНР зберігали свою військову організацію, а завдяки добре налагодженій роботі таборового шпиталю в Александрові вдалось запобігти поширенню інфекційних хвороб. Весь цей час штаб групи ефективно здійснював організаційно-керівні функції усіма сторонами життя та діяльності інтернованих у таборі.

Тип елементу : Стаття
Додаткова інформація: Дану статтю було підготовлено завдяки сприянню Студіуму Східної Європи (Studium Europy Wschodniej) Варшавського університету, за ініціативи якого 2014 р. була започаткована щорічна Нагорода імені Івана Виговського (під почесним патронатом Президента Польщі), що вручається рішенням її Капітули з числа делегатів від 25 університетів та вищих шкіл Польщі
Ключові слова: табір; інтерновані; шпиталь; наказ; комендатура; Александрів; Польща.
Типологія: Статті у наукометричних базах > Index Copernicus
Статті у журналах > Фахові (входять до переліку фахових, затверджений МОН)
Підрозділи: Факультети > Історико-філософський факультет > Кафедра всесвітньої історії
Користувач, що депонує: професор Ігор Володимирович Срібняк
Дата внесення: 09 Жов 2018 06:08
Останні зміни: 09 Жов 2018 06:08
URI: http://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/24371

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу