Створення та діяльність Електротехнічної школи у таборі інтернованих Військ УНР (Каліш, Польща, 1921-1922 рр.)

Срібняк, Ігор Володимирович (2018) Створення та діяльність Електротехнічної школи у таборі інтернованих Військ УНР (Каліш, Польща, 1921-1922 рр.) Емінак: науковий щоквартальник. – Київ-Миколаїв, 3(23) (2). с. 41-45. ISSN 1998-4634

[img]
Перегляд
Текст
I_Sribnyak_E_2018_23_3_IFF.pdf

Download (2MB) | Перегляд
Офіційне посилання: http://www.old.eminak.mksat.net/

Анотація

У статті йдеться про процес створення та особливості діяльності трьохмісячних технічних курсів з підготовки телеграфних механіків, автомеханіків та електромонтерів у таборі Каліш. Ініціатором їх заснування виступив інспектор технічних військ УНР полковник О.Козьма, який розробив тимчасове положення про їх діяльність та уклав план занять, і саме завдяки його наполегливим зусиллям стало можливим розпочати роботу згадуваних курсів з 1 вересня 1921 р. Діяльну допомогу курсам надавав таборовий осередок американської благодійної організації YМCА, який забезпечив викладачів та учнів різним навчальним приладдям. Слухачам курсів викладались лекції з фізики, хімії, основ механіки та електротехніки; на практичних заняттях ними вивчались основні види зв’язку. У грудні 1921 р. завдяки збільшенню навчального навантаження стало можливим реорганізувати технічні курси у Військову електротехнічну школу, випускні іспити в якій успішно склали лише 10 осіб. Крім того, ще близько 80 таборян отримали в ній початкові технічні знання, збільшивши в такий спосіб свої потенційні можливості в справі свого майбутнього працевлаштування в Польщі.

Тип елементу : Стаття
Додаткова інформація: Дану статтю було підготовлено завдяки сприянню Студіуму Східної Європи (Studium Europy Wschodniej) Варшавського університету, за ініціативи якого 2014 р. була започаткована щорічна Нагорода імені Івана Виговського (під почесним патронатом Президента Польщі), що вручається рішенням її Капітули з числа делегатів від 25 університетів та вищих шкіл Польщі.
Ключові слова: курси; Електротехнічна школа; навчання; армія УНР; Каліш; Польща.
Типологія: Статті у наукометричних базах > Index Copernicus
Статті у журналах > Фахові (входять до переліку фахових, затверджений МОН)
Підрозділи: Факультети > Історико-філософський факультет > Кафедра всесвітньої історії
Користувач, що депонує: професор Ігор Володимирович Срібняк
Дата внесення: 20 Лист 2018 07:13
Останні зміни: 20 Лист 2018 07:13
URI: http://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/24773

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу