Інтимний вимір жіночого повсякдення в таборах інтернованих вояків-українців у Польщі (1921-1922 рр.)

Срібняк, Ігор Володимирович (2018) Інтимний вимір жіночого повсякдення в таборах інтернованих вояків-українців у Польщі (1921-1922 рр.) Український історичний журнал (5). с. 46-57. ISSN 0130-5247

[img]
Перегляд
Текст
I_Sribnyak_UIZh_5_2018_IFF.pdf

Download (304kB) | Перегляд
Офіційне посилання: http://resource.history.org.ua/ejournal/EJ0000002

Анотація

У статті йдеться про інтимні аспекти жіночого повсякдення у таборах інтернованих вояків-українців у Польщі у 1921-1922 рр. Перебуваючи в умовах таборової ізоляції жінки відігравали у таборах різні «соціальні ролі»: якщо одна їх частина була відданими дружинами і турботливими матерями, то на протилежному «полюсі» перебували таборові та дивізійні повії, які виконували притаманну тільки їм специфічну місію. У присутності в таборі «жриць кохання» була зацікавлена насамперед та категорія старшинства, яка не бажала зв’язувати себе серйозними стосунками під час інтернування. Дехто із жінок перебували зі своїми обранцями у «громадянському» шлюбі, окремі – погоджувались стати утриманками. Можливим був і протилежний формат, коли сама жінка ініціювала зміну своїх обранців, зважаючи лише на їх фінансову змогу забезпечувати її забаганки. Але складні умови перебування у таборах, виїзд значної частини інтернованих на роботи – призводили до того, що потреба у послугах повій стрімко зменшувалась, а для них самих табори ставали цілком неприйнятим місцем існування. Водночас командування Військ УНР поступово усувало їх з таборів, а крім того – загал вояцтва поступово втрачав інтерес та співчуття до тих представниць жіноцтва, які не докладали жодних зусиль для вироблення в собі тривких життєвих та духовно-світоглядних засад.

Тип елементу : Стаття
Додаткова інформація: Дану статтю було підготовлено завдяки сприянню Студіуму Східної Європи (Studium Europy Wschodniej) Варшавського університету, за ініціативи якого 2014 р. була започаткована щорічна Нагорода імені Івана Виговського (під почесним патронатом Президента Польщі), що вручається рішенням її Капітули з числа делегатів від 25 університетів та вищих шкіл Польщі.
Ключові слова: табір; інтерновані вояки-українці; жінки; старшини; шлюб; армія УНР; Польща.
Типологія: Статті у журналах > Фахові (входять до переліку фахових, затверджений МОН)
Підрозділи: Факультети > Історико-філософський факультет > Кафедра всесвітньої історії
Користувач, що депонує: професор Ігор Володимирович Срібняк
Дата внесення: 03 Груд 2018 11:00
Останні зміни: 03 Груд 2018 11:00
URI: http://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/24962

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу