«Всі ми живемо надією, що вернемо на Вкраїну…» (становище інтернованих вояків-українців у таборі Александрів Куявський, Польща, взимку 1920-1921 рр.)

Срібняк, Ігор Володимирович (2018) «Всі ми живемо надією, що вернемо на Вкраїну…» (становище інтернованих вояків-українців у таборі Александрів Куявський, Польща, взимку 1920-1921 рр.) Сумська старовина (52). с. 5-18. ISSN 2311-5408

[img]
Перегляд
Текст
I_Sribnyak_SS_52_IFF.pdf

Download (541kB) | Перегляд
Офіційне посилання: http://starovyna.sumdu.edu.ua/?lang=ru

Анотація

У статті проаналізовано умови перебування інтернованих вояків-українців у таборі Александрів (Польща) взимку 1920-1921 рр. Зроблено висновок про те, що таборове повсякдення вояків було позначене значними труднощами, але завдяки зусиллям командування групи ситуація в таборі стабілізувалась, що уможливило відновити військове навчання інтернованих та розгорнути у подальшому інтенсивну культурно-освітню діяльність.

Тип елементу : Стаття
Додаткова інформація: Дану статтю було підготовлено завдяки сприянню Студіуму Східної Європи (Studium Europy Wschodniej) Варшавського університету, за ініціативи якого 2014 р. була започаткована щорічна Нагорода імені Івана Виговського (під почесним патронатом Президента Польщі), що вручається рішенням її Капітули з числа делегатів від 25 університетів та вищих шкіл Польщі. Під час підготовки цієї статті були використані документи, які зберігаються в Національній установі ім. Оссолінських у Вроцлаві, Польща (Zakład Narodowy im. Ossolińskich we Wrocławiu), у зв’язку з чим автор розвідки вважає своїм приємним обов’язком скласти щиру подяку його директорові д-ру Адольфові Юзвенку.
Ключові слова: табір; інтерновані; старшини; штаб; наказ; вояки-українці; Александрів; Польща.
Типологія: Статті у наукометричних базах > Index Copernicus
Статті у журналах > Фахові (входять до переліку фахових, затверджений МОН)
Підрозділи: Факультети > Історико-філософський факультет > Кафедра всесвітньої історії
Користувач, що депонує: професор Ігор Володимирович Срібняк
Дата внесення: 05 Груд 2018 08:52
Останні зміни: 05 Груд 2018 08:52
URI: http://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/25065

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу