Автореферат - Проза Варвари Чередниченко: ідейно-тематична парадигматика та жанрово-стильові модифікації

Ковальчук, Наталія Павлівна (2019) Автореферат - Проза Варвари Чередниченко: ідейно-тематична парадигматика та жанрово-стильові модифікації Doctoral thesis, Київський університет імені Бориса Грінченка.

[img]
Preview
Text
Ковальчук ареф 15.11.pdf

Download (331kB) | Preview

Abstract

У дисертації комплексно осмислено та системно проаналізовано прозописьмо В. Чередниченко. Визначено координати творчих шукань письменниці, динаміку літературного саморозвитку та специфіку художнього мислення; систематизовано погляди на природу творчості. Виокремлено й охарактеризовано проблемно- тематичну парадигматику, жанрові модифікації та стильові домінанти прози, що дозволяють осмислити її у формально-змістовій єдності як цілісну художню систему; проаналізовано стратегію і механізми репрезентації художньої моделі світу; обґрунтовано здобутки письменниці в розвитку історичної та художньо-біографічної прози. Вперше до наукового обігу введено маловідомі художні твори В. Чередниченко, частина яких зберігається у рукописах. У роботі набуло подальшого розвитку вивчення специфічних рис історико-біографічної прози, представленої різноманітними жанровими формами.

Item Type: Thesis (Doctoral)
Uncontrolled Keywords: жанрові модуси, стиль, поетика, мала проза, повість, роман, літературна біографія, реалізм, модернізм, ідеологічний дискурс.
Subjects: Abstracts > Спецради Університету
Divisions: НМЦ > НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
Depositing User: Ганна Сало
Date Deposited: 18 Nov 2019 07:27
Last Modified: 18 Nov 2019 07:27
URI: http://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/28876

Actions (login required)

View Item View Item