Проблема вивчення психологічного складника здоров’язбережувальної компетентності майбутніх педагогів: системний підхід

Мельник, Інна Сергіївна (2020) Проблема вивчення психологічного складника здоров’язбережувальної компетентності майбутніх педагогів: системний підхід Освітологічний дискурс: електронне наукове фахове видання (2). с. 221-239. ISSN 2312-5829

[thumbnail of Melnyk_I_S_PVPSZK_2020_PI.pdf]
Перегляд
Текст
Melnyk_I_S_PVPSZK_2020_PI.pdf

Download (753kB) | Перегляд
Офіційне посилання: https://od.kubg.edu.ua/index.php/journal/article/v...

Анотація

Стаття присвячена проблемам психолого-педагогічної підготовки майбутніх педагогів до професійної діяльності, а саме формуванню психологічного складника їх здоров’язбережувальної компетентності. Актуальність проблеми зумовлена зростаючою увагою до введення вже на першому курсі у навчальний процес людинознавчих дисциплін, які орієнтовані на формування здоров’язбережувальної компетентності студентів, складником якої є саме збереження, зміцнення та відновлення власного психічного здоров’я задля ефективного саморозвитку та власного професійного зростання як майбутнього педагога. У статті висвітлено результати теоретичного дослідження з метою узагальнення відповідних теоретичних джерел та виокремлення власного системного підходу до вивчення психологічного компоненту здоров’язбережувальної компетентності у майбутніх педагогів. Подано короткий теоретичний огляд сучасних досліджень з питань формування здоров’язбережувальної компетентності майбутніх педагогів. Проаналізовано різні підходи до інтерпретації поняття «здоров’язбережувальна компетентність», охарактеризовано її складники. Виокремлено власний системний підхід до вивчення психологічного компоненту здоров’язбережувальної компетентності у майбутніх вихователів та вчителів початкових класів на основі критеріїв - когнітивного, мотиваційно-ціннісного, діяльнісного та рефлексивного. Визначені та охарактеризовані показники кожного з цих критеріїв, а також прописано рекомендований діагностичний інструментарій для їх вивчення. Здійснено характеристику рівнів сформованості психологічного компоненту здоров’язбережувальної компетентності у майбутніх педагогів (високий, середній та низький), що ґрунтується на ступені прояву показників кожного з виокремлених критеріїв вивчення психологічного компоненту здоров’язбережувальної компетентності студентів. Висвітлено перспективи щодо організації подальшого емпіричного дослідження психологічного компоненту здоров’язбережувальної компетентності студентів-першокурсників педагогічних спеціальностей.

Тип елементу : Стаття
Ключові слова: здоров’язбережувальна компетентність; професійне зростання, психічне здоров’я; психологічна компетентність; саморозвиток; стабільність психічного здоров’я.
Типологія: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Статті у журналах > Фахові (входять до переліку фахових, затверджений МОН)
Підрозділи: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > Факультет педагогічної освіти > Кафедра освітології та психолого-педагогічних наук
Користувач, що депонує: Кафедра педагогіки та психології
Дата внесення: 11 Лист 2020 06:52
Останні зміни: 11 Лист 2020 06:52
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/32564

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу