Шляхи розвитку Smart-університету (досвід Київського університету імені Бориса Грінченка)

Морзе, Наталія Вікторівна та Смирнова-Трибульська, Євгенія та Непреєнко, Лєна Сергіївна (2020) Шляхи розвитку Smart-університету (досвід Київського університету імені Бориса Грінченка) Відкрите освітнє е-середовище сучасного університету (8). с. 191-205. ISSN 2414-0325

[thumbnail of N_Morze_VOS_8_20_FITU.pdf]
Перегляд
Текст
N_Morze_VOS_8_20_FITU.pdf

Download (987kB) | Перегляд

Анотація

В статті розглянуто зміст поняття SMART, як «інтелігентний, розумний», абревіатура також розшифровується так: S –мета має бути чіткою, конкретно визначеною та сформульованою, а результат, який необхідно отримати, зрозумілим; M –мета має бути вимірюваною (у грошових одиницях, відсотках, балах тощо); A –необхідно ставити достатньо складні цілі, що передбачають докладання зусиль та впровадження інновацій; R –мета повинна бути реалістичною в межах наявних ресурсів, знань та встановленого часу на її досягнення; T –мета має бути визначена у часі. Визначено властивості SMART-університету: гнучкість навчання в інтерактивному освітньому середовищі, що містить сучасну електронну складову; забезпечує персональне та адаптивне навчання студентів; вільний доступ всіх учасників освітнього процесу до контенту, в тому числі електронного, з будь якого місця в світу. Подано модель SMART-системи та передумови розвитку SMART-університету, до яких відносять технологічні чинники, що забезпечують нові засоби і технології для навчання в сучасному інформаційно-телекомунікаційному середовищі; соціальні фактори, які включають потреби суспільства в отриманні нової якості освітніх послуг; економічні фактори, які полягають в тому, що освіта завжди обумовлювала значний внесок в розвиток макроекономіки. А в умовах становлення цифрового суспільства трансформована система освіти сприятиме визначенню місця університету в розвитку інноваційної економіки країни. Узагальнено основні підходи до управління розвитком SMART-університету. Висвітлено деякі аспекти впровадження складових SMART-університету, таких як система електронного навчання LMS, хмарні технології, інституційний репозиторій, Wiki-портал, електронний документообіг тощо. Описано пропозиції щодо удосконалення управління розвитком на основі узагальнення зарубіжного досвіду в організації освіти дорослих та його адаптації до реалій українського університету. Проаналізовані результати анкетування студентів та викладачів щодо розвитку SMART-простору в університеті (на прикладі КУБГ). Представлені деякі рекомендації, зокрема, що однією з умов науково-організованої та теоретично обґрунтованої системи навчання протягом життя є організація SMART-простору в університеті.

Тип елементу : Стаття
Ключові слова: SMART-університет;компоненти е-простору сучасного університету;цифрові компетентності;стратегія удосконалення системи управління розвиткомSMART-університету.
Типологія: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Статті у журналах > Фахові (входять до переліку фахових, затверджений МОН)
Підрозділи: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > Кафедра комп'ютерних наук і математики
Користувач, що депонує: Наталія Вікторівна Морзе
Дата внесення: 19 Лист 2020 06:59
Останні зміни: 19 Лист 2020 06:59
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/32751

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу