АНТРОПОЛОГІЧНІ ІДЕЇ В НОВІТНЬОМУ БОГОСЛОВ'Ї НІМЕЦЬКОМОВНОГО ПРОСТОРУ

Шепетяк, Олег Михайлович (2013) АНТРОПОЛОГІЧНІ ІДЕЇ В НОВІТНЬОМУ БОГОСЛОВ'Ї НІМЕЦЬКОМОВНОГО ПРОСТОРУ Науковий вісник Чернівецького університету: Збірник наукових праць. . с. 209-213.

[thumbnail of Shepeyak_antrolog_2013.pdf]
Перегляд
Текст
Shepeyak_antrolog_2013.pdf

Download (209kB) | Перегляд

Анотація

У статті проведений аналіз антропологічних концепцій, які сформувалися в католицькому богослов'ї німецькомовного простору в добу після Другого Ватиканського Собору. Презентуються ідеї К. Ранера, Е. Корета, Й. Ратцінґера, В. Каспера. Основна ідея, виражена цими мислителями, становить присутність в людському духові Божественного начала, яке визначає людську сутність, складає основу людськості, підносить людину до сфери трансцендентного та уможливлює її зв'язок з Богом. Завдяки цій наявності Божественного в людині, вона може сприймати Його одкровення, та становити ареал Божої присутності у світі. Сучасне католицьке богослов'я підносить гідність людини, ставлячи антропологічний принцип в основу всього догматичного, фундаментального та морального богослов'я.

Тип елементу : Стаття
Ключові слова: богослов'я; антропологія; Ранер; Корет; Ратцінґер; Каспер
Типологія: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Статті у журналах > Фахові (входять до переліку фахових, затверджений МОН)
Підрозділи: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > Кафедра філософії
Користувач, що депонує: Яна Логвиненко
Дата внесення: 06 Лют 2014 08:53
Останні зміни: 07 Черв 2016 10:27
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/3287

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу