Синестезійні метафора та метонімія: шляхи формування та особливості мовленнєвого втілення (на матеріалі поезії Е. Дікінсон, Е. Бішоп, С. Плат та А.Секстон)

Редька, Інна Анатоліївна (2008) Синестезійні метафора та метонімія: шляхи формування та особливості мовленнєвого втілення (на матеріалі поезії Е. Дікінсон, Е. Бішоп, С. Плат та А.Секстон) Науковий вісник кафедри ЮНЕСКО КНЛУ: філологія, педагогіка, психологія. – К.: КНЛУ, 2006. – Вип. 16..

[thumbnail of I_Redka_NV_16_GI.pdf]
Перегляд
Текст
I_Redka_NV_16_GI.pdf

Download (330kB) | Перегляд

Анотація

Оскільки синестезійний конструкт є лінгвокогнітивним утворенням, що має три іпостасі (передконцептуальну, концептуальну та вербальну) для досягнення поставленої мети виникає необхідність, з одного боку, звернутися до даних практичної психології, щоб з’ясувати особливості природи взаємодії відчуттів, а, з іншого, – до теоретичних надбань традиційної та когнітивної поетик для системного осмислення поглядів учених на метафору та метонімію. У своєму дослідженні ми керуємося думкою про те, що існує певний зв’язок між тим чи іншим типом взаємодії відчуттів та поетичною синестезією (метафоричною чи метонімічною), яка фіксує таку взаємодію вербально.

Тип елементу : Стаття
Ключові слова: синестезія; метофора; метонімія; відчуття; когнітивна поетика
Типологія: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Статті у журналах > Наукові (входять до інших наукометричних баз, крім перерахованих, мають ISSN, DOI, індекс цитування)
Підрозділи: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > Кафедра перекладу
Користувач, що депонує: Юлія Климчук
Дата внесення: 27 Лют 2015 19:38
Останні зміни: 27 Лист 2015 09:07
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/6567

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу