Public organizations of Poland 1918-1939: institutional development and social and political activity

Гайдай, Валентин (2015) Public organizations of Poland 1918-1939: institutional development and social and political activity PhD thesis, 1.

[thumbnail of Автореферат_до_друку.pdf]
Preview
Text
Автореферат_до_друку.pdf

Download (491kB) | Preview

Abstract

Гайдай В.В. Громадські організації Польщі 1918-1939 років: інституційний розвиток та суспільно-політична діяльність. – На правах рукопису. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 07.00.02 – всесвітня історія. – Київський університет імені Бориса Грінченка. – Київ, 2015. У дисертації на основі ґрунтовної бази джерел та літератури досліджено діяльність громадських організацій міжвоєнної Польщі та їх вплив на суспільно- політичне життя держави. Спираючись на здобутки вітчизняної та зарубіжної історіографії з даної проблематики, автором досліджено історичні обставини та передумови, що вплинули на проголошення незалежності Польщі у 1918 р. та простежено державотворчу традицію польської держави. В цьому контексті, також досліджено чинники, які вплинули на формування громадянського суспільства в Польщі. В дисертаційній роботі проаналізовано суспільно- політичне становище в Польщі на момент проголошення її незалежності та в перші роки становлення її як незалежної та суверенної держави, висвітлено в цьому контексті ґенезу суспільно-політичних рухів Польщі. Розкрито обставини та основні етапи діяльності громадських організацій основних верств Другої Речі Посполитої – робітників, селянства, еліти (інтелігенції, військових, духовенства), також, польської молоді, національних меншин (євреїв, українців, білорусів) та показано їх вплив на суспільно-політичне,культурне, духовне життя міжвоєнної Польщі.

Item Type: Thesis (PhD)
Uncontrolled Keywords: Keywords: intermilitary Poland, public organizations, peasantry, working class, intelligentsia, youth motion, national minorities, socie.
Subjects: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Автореферати > Спецради Університету
Divisions: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > НМЦ > НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
Depositing User: Ганна Сало
Date Deposited: 15 Dec 2015 07:22
Last Modified: 15 Dec 2015 07:22
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/12052

Actions (login required)

View Item View Item