Відгук офіційного опонента доктора психологічних наук, старшого наукового співробітника Яблонську Т.М. на дисертацію Демірджі Т.В. "Розвиток ідентичності дитини в умовах прийомної сім`ї"

Демірджі, Тетяна Василівна (2016) Відгук офіційного опонента доктора психологічних наук, старшого наукового співробітника Яблонську Т.М. на дисертацію Демірджі Т.В. "Розвиток ідентичності дитини в умовах прийомної сім`ї" PhD thesis, Київський унверситет імені Бориса Грінченка.

[thumbnail of В_дгук Яблонської на дис Дем_рдж_.pdf]
Preview
Text
В_дгук Яблонської на дис Дем_рдж_.pdf

Download (1MB) | Preview

Abstract

Дисертацію присвячено вивченню розвитку ідентичності дитини в умовах прийомної сім’ї, а також ризиків для її формування в ситуації ненормативних впливів. Досліджено особливості механізмів самоусвідомлення прийомних дітей в результаті зміни сімейного середовища. Виокремлено показники нормативного розвитку ідентичності у дитячому віці (від народження до 12 років), описано ризики у розвитку ідентичності дитини в умовах прийомної сім’ї, а також виявлено психологічні умови для оптимального розвитку ідентичності прийомної дитини. У роботі обґрунтовано важливість значущого дорослого, який є інтегруючою особою для опрацювання минулого життєвого досвіду прийомної дитини. Доведено, що розвиток ідентичності прийомних дітей не суперечить показникам нормативного розвитку, однак може мати інші напрями становлення та поведінкові прояви. Дані особливості пов’язані з психологічними травмами, які прийомна дитина отримала у попередньому сімейному оточенні. У дисертації представлено інструментарій для комплексної діагностики розвитку ідентичності дитини в умовах прийомної сім’ї з урахуванням особливостей їх функціонування та минулого досвіду прийомної дитини; подано аналіз результатів емпіричного дослідження особливостей ідентичності прийомної дитини від 4 до 12 років. Розроблено та апробовано комплексну корегувально-розвивальну програму розвитку ідентичності дитини в умовах прийомної сім’ї, яка ґрунтується на поєднанні психотерапевтичної роботи безпосередньо з прийомною дитиною та консультативного супроводу прийомних батьків з метою опанування ними методів розвитку ідентичності дитини в умовах прийомної сім’ї.

Item Type: Thesis (PhD)
Uncontrolled Keywords: ідентичність, прийомна сім’я, прийомна дитина, розвиток ідентичності дитини в умовах прийомної сім’ї, психологічний супровід прийомної сім’ї.
Subjects: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Автореферати > Відгуки опонентів
Divisions: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > НМЦ > НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
Depositing User: Ганна Сало
Date Deposited: 16 Jun 2016 07:50
Last Modified: 16 Jun 2016 07:50
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/14712

Actions (login required)

View Item View Item