Відгук офіційного опонента кандидата педагогічних наук, доцента Овсієнко Л.М. на дисертацію Рябоконь Вікторія Вікторівна "Формування діяльнісної (стратегічної) компетентності в учнів на уроках української мови в основній школі"

Рябоконь, Вікторія Вікторівна (2016) Відгук офіційного опонента кандидата педагогічних наук, доцента Овсієнко Л.М. на дисертацію Рябоконь Вікторія Вікторівна "Формування діяльнісної (стратегічної) компетентності в учнів на уроках української мови в основній школі" PhD thesis, Київський університет імеін Бориса Грінченка.

[thumbnail of В_дгук_опонента_Овс_єнко_Рябоконь.pdf]
Preview
Text
В_дгук_опонента_Овс_єнко_Рябоконь.pdf

Download (774kB) | Preview

Abstract

У дисертації подано теоретично обґрунтовану й експериментально перевірену систему формування діяльнісної (стратегічної) компетентності в учнів на уроках української мови в основній школі. Результати проведеного педагогічного експерименту дають змогу констатувати, що: 1) діяльнісна (стратегічна) компетентність є різновидом комунікативної, до якої належать ще й мовна, мовленнєва та соціокультурна; 2) комунікативна компетентність входить до групи надпредметних (базових, ключових, життєво необхідних) компетентностей і розглядається як здатність учня комунікативно виправдано використовувати засоби української мови у спілкуванні, пізнавальній і навчальній діяльності, що є нормативними, доступними й зрозумілими для всіх учасників комунікації; 3) діяльнісна (стратегічна) компетентність як один із важливих різновидів комунікативної трактується як здатність учня визначати мету власної діяльності (пізнавальної, навчальної), уміння планувати свою діяльність, робити проміжні й кінцеві висновки, вносити корективи у власну діяльність, помічати головне й другорядне, красу мовних і позамовних явищ, у природі, мистецтві, у власних вчинках та вчинках інших людей; 4) діяльнісна (стратегічна) компетентність складається з основних чотирьох груп умінь: організаційно-контрольних, загальнопізнавальних, творчих та естетико-етичних. Запропонована система формування діяльнісної компетентності в учнів основної школи ґрунтується на впровадженні в практику навчання української мови ідей компетентнісного підходу в поєднанні з елементами особистісно орієнтованого та діяльнісного відповідно до вимог чинної шкільної програми з української мови.

Item Type: Thesis (PhD)
Uncontrolled Keywords: компетентнісний підхід до навчання, комунікативна компетентність, компетенція, діяльнісна (стратегічна) компетентність, уроки української мови, основна школа, уміння учнів, інноваційні технології і методи навчання, комунікативна особистість.
Subjects: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Автореферати > Відгуки опонентів
Divisions: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > НМЦ > НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
Depositing User: Ганна Сало
Date Deposited: 22 Jun 2016 05:36
Last Modified: 22 Jun 2016 05:36
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/14743

Actions (login required)

View Item View Item