Відгук офіційного опонента доктора філологічних наук,професора Бернадської Ніни Іванівни на дисертацію Динниченко Т.А. за темою "Типологія форм інтертекстуальності у французькій модерністській прозі (на матеріалі творів Андре Жіда)"

Динниченко, Тетяна Анатоліївна (2016) Відгук офіційного опонента доктора філологічних наук,професора Бернадської Ніни Іванівни на дисертацію Динниченко Т.А. за темою "Типологія форм інтертекстуальності у французькій модерністській прозі (на матеріалі творів Андре Жіда)" PhD thesis, Київський унверситет імені Бориса Грінченка.

[thumbnail of Відгу_Бернадська.pdf]
Preview
Text
Відгу_Бернадська.pdf

Download (2MB) | Preview

Abstract

Дисертація присвячена дослідженню форм інтертекстуальності у французькій модерністській прозі. У роботі проаналізовано етапи становлення концепції інтертекстуальності в сучасному літературознавстві; визначено джерела і форми міжтекстового зв’язку у французькій літературі в діахронічному зрізі; уперше проведено інтертекстуальний аналіз творів А. Жіда як знакових і типологічно показових для французької прози раннього і зрілого модернізму і на його основі запропоновано типологію форм інтертекстуальності у французькій модерністській прозі. Типологію удосконалено за рахунок додавання такої форми, як нехудожні елементи, а також виокремлення підвидів окремих форм інтертекстуальності (коментовані /некоментовані референції, заголовки-ребуси, авторська жанрова дефініція тощо). Подальшого розвитку набула концепція традиційних сюжетів, мотивів й образів, зокрема їх інтерпретація і трансформація в філософському аспекті французького модернізму.

Item Type: Thesis (PhD)
Uncontrolled Keywords: інтертекст, інтертекстуальність, модернізм, проза, інтекстові, претекстові, транстекстові форми інтертекстуальності, функціональна диференціація
Subjects: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Автореферати > Відгуки опонентів
Divisions: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > НМЦ > НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
Depositing User: Ганна Сало
Date Deposited: 08 Sep 2016 06:17
Last Modified: 08 Sep 2016 06:17
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/14974

Actions (login required)

View Item View Item