Відгук офіційного опонента доктора філологічних наук, професора Кавун Лідії Іванівни на дисертацію Жигун С.В. за темою "Український неореалізм: еволюція наукового і художнього дискурсу"

Жигун, Сніжана Віталіївна (2016) Відгук офіційного опонента доктора філологічних наук, професора Кавун Лідії Іванівни на дисертацію Жигун С.В. за темою "Український неореалізм: еволюція наукового і художнього дискурсу" EngD thesis, Київський унверситет імені Бориса Грінченка.

[thumbnail of відгук]
Preview
Other (відгук)
Відгук_Кавун.PDF

Download (4MB) | Preview

Abstract

У дисертації досліджено художню систему українського неореалізму, який розглядається як течія модернізму, котра актуалізує реалістичний тип творчості. Обґрунтовується правомірність розгляду прозової творчості письменників «Ланки» як зразка неореалізму. На матеріалі художніх творів представників цієї літературної групи розкривається їхня поетично-стильова техніка і художній світ неореалізму. Зокрема, звуженість часопростору, психологізм, затінений наратор, гносеологічний та ідеологічний тип побудови оповіді трактуються як естетичні домінанти неореалізму. На підставі порівняння його художніх моделей та інших проявів реалістичного типу творчості в українській літературі ХХ ст. доводиться, що розвиток цієї течії модернізму було штучно перервано у 1930-х роках і його вплив на вітчизняну літературу лишився знач-ною мірою нереалізованим.

Item Type: Thesis (EngD)
Uncontrolled Keywords: літературний напрям, літературна течія, неореалізм, реалізм, модернізм, реалістичний тип творчості, проза письменників літературного угрупування «Ланка».
Subjects: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Автореферати > Відгуки опонентів
Divisions: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > НМЦ > НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
Depositing User: Ганна Сало
Date Deposited: 12 Sep 2016 09:33
Last Modified: 13 Sep 2016 07:22
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/14999

Actions (login required)

View Item View Item