Відгук офіційного опонента доктора історичних наук, професора Лисенко О.Є. на дисертацію Будз К.М. за темою "Українська Греко-Католицька Церква у Галичині (1946–1968 рр.): стратегії виживання та опору у підпіллі"

Будз, Катерина Миколаївна (2016) Відгук офіційного опонента доктора історичних наук, професора Лисенко О.Є. на дисертацію Будз К.М. за темою "Українська Греко-Католицька Церква у Галичині (1946–1968 рр.): стратегії виживання та опору у підпіллі" PhD thesis, Київський університет імені Бориса Грінченка.

[thumbnail of Вiдгук_Лисенко11.pdf]
Preview
Text
Вiдгук_Лисенко11.pdf

Download (1MB) | Preview

Abstract

Дослідження присвячене стратегіям виживання та опору підпільних греко- католиків після ліквідації Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ) на Львівському «соборі» 1946 р. Під впливом державного примусу більшість парафіяльного духовенства та вірян Галичини формально «возз’єдналася» з Російською Православною Церквою (РПЦ). Решта чинила рішучий спротив насильницькій православізації, керуючись насамперед уявленням про католицизм як єдину правдиву віру. Основні стратегії соціального та конфесійного виживання підпільних греко-католиків у радянському суспільстві продемонстровано на прикладах світської праці священиків, участі молоді у комуністичних організаціях та співпраці духовенства, чернецтва і мирян з римо-католицьким кліром. Проаналізовано основні стратегії опору підпільних греко-католиків, зокрема письмові звернення до органів влади та відкриті нелегальні богослужіння. Обидві форми протесту членів забороненої Церкви підважували офіційний радянський 17 наратив про нібито добровільне «возз’єднання» УГКЦ з РПЦ. Крім того, у дисертації детально розглянуто «невозз’єднані» греко-католицькі громади, а також мотиви та стратегії повсякденного спротиву галицьких вірян.

Item Type: Thesis (PhD)
Uncontrolled Keywords: УГКЦ, РПЦ, «возз’єднання», радянська влада, Галичина, стратегії виживання, опір
Subjects: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Автореферати > Відгуки опонентів
Divisions: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > НМЦ > НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
Depositing User: Ганна Сало
Date Deposited: 01 Oct 2016 08:37
Last Modified: 03 Oct 2016 13:03
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/15142

Actions (login required)

View Item View Item