Modern Ukraine in the light of concepts by American scholars

Ковальчук, Наталія Дмитрівна (2016) Modern Ukraine in the light of concepts by American scholars Американська історія та політика (2). pp. 77-84.

[thumbnail of N_Kovalchuk_AITP_IFF.pdf]
Preview
Text
N_Kovalchuk_AITP_IFF.pdf

Download (1MB) | Preview

Abstract

Метою даної статті є репрезентація аналогових процесів формування демократичних традицій в історії США та України в контексті кордонного статусу цих країн. Людина пограниччя, піонер і ковбой, стала в багатьох аспектах репрезентативним американцем і засновником американської демократії. Українською людиною пограниччя був козак, який у ХУІ—ХУІІ століттях став репрезентативним типом свого народу. Підгрунтям демократії в Україні були козацькі спільноти, а у США - англійські громади. Подальший розвиток демократії потребував великих міст як бази державотворення. Важливу роль у розвитку української та американської демократії відігравали міста. Великі зміни в демократичному розвитку міст пов’язані з прийняттям і упровадженням Магдебурзького права. Принципи американської демократії були започатковані в містах на східному у збережжі США. Американські мі ста виступали я к великі асамблеї, де, які в Україні, населення користувалося правом місцевої самоуправи, мало своє право, суд,приватну свободу. Україна здобула свою свободу і незалежність проти королівської влади Польщі в ході української національно-визвольної боротьби, а США в ході американської революції виступали з а свободу і незалежність проти королівської влади Англії.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: democracy; free individuality; historical parallels; border status o f Ukraine and USA;
Subjects: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Статті у журналах > Наукові (входять до інших наукометричних баз, крім перерахованих, мають ISSN, DOI, індекс цитування)
Divisions: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > Факультет суспільно-гуманітарних наук > Кафедра філософії та релігієзнавства
Depositing User: професор Наталія Дмитрівна Ковальчук
Date Deposited: 10 Oct 2016 07:23
Last Modified: 22 Nov 2016 13:31
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/15199

Actions (login required)

View Item View Item