Відгук офіційного опонента доктора філологічних наук, професора Мейзерська Т.С. на дисертацію Кірячок М.В. за темою: "Візії апокаліпсису в українському постмодерністському романі "

Кірячок, Марина Володимирівна (2016) Відгук офіційного опонента доктора філологічних наук, професора Мейзерська Т.С. на дисертацію Кірячок М.В. за темою: "Візії апокаліпсису в українському постмодерністському романі " PhD thesis, Київський унверситет імені Бориса Грінченка.

[thumbnail of Пухонська.pdf]
Preview
Text
Пухонська.pdf

Download (4MB) | Preview

Abstract

У дисертації здійснено багатоаспектне дослідження художньо-образних візій апокаліпсису, репрезентованих в українській постмодерністській романній прозі. Визначено зміст основних інтерпретацій ідеї глобальної кризовості та світового катастрофізму, узагальнено досвід вітчизняних та закордонних дослідників апокаліптичного дискурсу та запропоновано авторську характеристику типів кінцесвітнього візіонерства в українському постмодерністському романі: апокаліпсис як гра, апокаліпсис як пророцтво, апокаліпсис як подія. Окреслену класифікацію реалізовано шляхом комплексного аналізу художніх моделей кінцесвітнього візіонерства (твори Ю. Іздрика, Є. Пашковського, 18 Г. Пагутяк, О. Ульяненка, Ю. Щербака) відповідно до різновидів утілення ідеї кінця світу та формування віртуальних авторських апокаліптичних візій, якими сповнено художній простір обраних текстів на сюжетно-композиційному, образному, ідейно-філософському рівнях. У дослідженні акцентовано увагу на інтертекстуальності як засобі актуалізації літературно-історичних асоціативних площин, що постають підґрунтям узагальнених уявлень про апокаліпсис; жанрових і мовностилістичних особливостях постмодерністського апокаліптичного роману, які надають текстам психоемоційної насиченості, глибинного символізму і метафоричності, відображають процес еволюції та модифікації жанрових форм роману, дають змогу цілісно інтегрувати авторські моделі кінцесвітнього візіонерства у прозовий текст.

Item Type: Thesis (PhD)
Uncontrolled Keywords: постмодернізм, постмодерністський роман, жанр, інтертекстуальність, апокаліпсис, візія, есхатологічна напруга, гра, пророцтво
Subjects: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Автореферати > Відгуки опонентів
Divisions: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > НМЦ > НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
Depositing User: Ганна Сало
Date Deposited: 11 Oct 2016 13:32
Last Modified: 11 Oct 2016 13:32
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/15220

Actions (login required)

View Item View Item