Українська художня література як джерело дослідження місця музики у повсякденному житті киян другої половини ХІХ - початку ХХ ст.

Мусіяченко, Ольга Сергіївна (2016) Українська художня література як джерело дослідження місця музики у повсякденному житті киян другої половини ХІХ - початку ХХ ст. Науково-теоретичний і громадсько-політичний альманах «Грані» (3(131)). pp. 112-118. ISSN 2077-1800 (Print), 2413-8738 (Online)

[thumbnail of O_Musiiachenko_GRANI_131_UK.pdf]
Preview
Text
O_Musiiachenko_GRANI_131_UK.pdf

Download (1MB) | Preview

Abstract

У статті проаналізовано аспекти музичного повсякдення та місце музики у повсякденному житті різних прошарків киян другої половини ХІХ - початку ХХ ст. на прикладах фрагментів творів української художньої літератури «Кайдашева сім’я», «Київські прохачі», «Вечір на Владимирській горі» Івана Нечуя-Левицького, «За двома зайцями» Михайла Старицького, «Голосні струни» Лесі Українки. В цих працях досліджено стан музичної освіти інтелігенції, її гру на музичних інструментах, пісенний репертуар, ставлення до музики, музичні смаки, музичні вечори, моду на концерти у саду Купецького зібрання. Розглянуто епізоди із життя київських робітників та колишніх селян, які приїхали на заробітки до Києва: вечірні гуляння у центрі та співи, можливість послухати здалека концерти в саду Купецького зібрання. Охарактеризовано сприйняття музики гостями міста: вплив на прийшлих прочан церковного співу у Києво-Печерській Лаврі. Проаналізовано місце музики в житті київської бідноти. Визначено особливості використання української художньої літератури як історичного джерела та ступінь висвітлення даного питання у наукових публікаціях. Звернено увагу на доцільність використання отриманих результатів на заняттях з нової історії України.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: повсякденне життя киян; музика; українська художня література; історичні джерела; музичне середовище; Київ; друга половина ХІХ – початок ХХ ст.
Subjects: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Статті у журналах > Фахові (входять до переліку фахових, затверджений МОН)
Divisions: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > Фаховий коледж "Універсум" > Циклова комісія суспільних дисциплін і правознавства
Depositing User: Ольга Сергіївна Мусіяченко
Date Deposited: 22 Nov 2016 08:20
Last Modified: 22 Nov 2016 08:20
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/15994

Actions (login required)

View Item View Item