Громадська діяльність Петра Сокальського (до 185-річя від дня народження та 130-річчя від дня смерті)

Ізваріна, Олена Миколаївна (2016) Громадська діяльність Петра Сокальського (до 185-річя від дня народження та 130-річчя від дня смерті) Вісник Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв (3). pp. 37-40.

[thumbnail of Visnyk_30_11_2016.pdf]
Preview
Text
Visnyk_30_11_2016.pdf

Download (254kB) | Preview

Abstract

Дослідження пов’язане з висвітленням громадської діяльності відомого українського ком-позитора П. П. Сокальського, виявленням її значущості для культурного та економічного розвитку Півдня України другої половини XIX ст. Висвітлюються сфери інтересів П. П. Сокальського, підкреслюється значення його гро-мадської діяльності і її вплив на становлення економіки і торгівлі Одеси та всього південного регіону. Аналізуються архівні матеріали (публіцистика П. П. Сокальського), присвячені різним питанням економічного характеру, а також громадська діяльність митця у сфері музичного просвітництва та популяризації музичного мистецтва. Ме-тодологія дослідження полягає у застосуванні історичного, джерелознавчого, біографічного методів. Зазначений методологічний підхід дає змогу розкрити і проаналізувати економічне та культурне життя південного регіону за публікаціями в пресі, віднайти архівні документи, які дозволили зробити ретроспективу громадської діяльності П. П. Сокальського у другій половині XIX ст. та додати нові факти до біографії відомого діяча національної куль-тури. Наукова новизна роботи полягає у висвітленні раніше недосліджуваної сторінки діяльності П. П. Сокальсь-кого і введенні у науковий обіг архівних документів, які уможливлюють створення ретроспективи його громадської діяльності. Висновки. Спираючись на архівні матеріали, можна дійти висновку, що П. П. Сокальський проявив себе на ниві громадського служіння не тільки як видатний публіцист, завдяки публікаціям якого формувалася гро-мадська думка усьго Півдня, а й як серйозний фахівець з різних питань сільського господарства, яке тоді перебу-вало на Півдні у стадії становлення, а також економіки і торгівлі. Саме завдячуючи П. П. Сокальському була вко-рінена традиція виставок виноробної продукції, яка успішно діє і в наш час, впроваджені деревні насадження і лісосмуги, створені служби постійного метеоспостереження тощо.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: Громадська дяльність; архівні матеріали; статті з економічних питань
Subjects: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Статті у журналах > Фахові (входять до переліку фахових, затверджений МОН)
Divisions: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > Факультет музичного мистецтва і хореографії > Кафедра музикознавства та музичної освіти
Depositing User: Тетяна Олександрівна Мельниченко
Date Deposited: 05 Dec 2016 09:38
Last Modified: 05 Dec 2016 09:38
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/17772

Actions (login required)

View Item View Item