Відгук офіційного опонента кандидата психологічних наук, доцента Бігун Н.І.на дисертацію Ніколаєв Л.О. за темою: " Розвиток асертивності підлітків у різних умовах соціалізації. "

Ніколаєв, Леонід Олегович (2016) Відгук офіційного опонента кандидата психологічних наук, доцента Бігун Н.І.на дисертацію Ніколаєв Л.О. за темою: " Розвиток асертивності підлітків у різних умовах соціалізації. " PhD thesis, Київський університет імені Бориса Грінченка.

[thumbnail of Ніколаєв_бІГУН.pdf]
Preview
Text
Ніколаєв_бІГУН.pdf

Download (3MB) | Preview

Abstract

У дисертації досліджувалось явище підліткової асертивності як особистісного інтегративного утворення, що характеризується своєрідністю структури та змістовними характеристиками: є багаторівневим і полідетермінованим особистісним утворенням, що має емотивно-когнітивну природу, комунікативну спрямованість та опосередковане індивідуально-психологічними властивостями. Висвітлено організаційно-методичні засади діагностичного дослідження, представлено інструментарій для комплексної діагностики асертивності підлітків; подано аналіз результатів емпіричного дослідження вікової та індивідуально-психологічної специфіки розвитку асертивності підлітків за емпіричними показниками, виокремлено найбільш значущі показники інтегративного характеру, проаналізовано специфіку їх прояву за віковою ознакою. Презентовано три групи підлітків за рівнем розвитку асертивності; складено їх характеристику відповідно до вікових новоутворень та індивідуально-психологічних відмінностей. Описано типологію когнітивних, афективних, ціннісних та конативних проявів асертивної поведінки підлітків. Досліджено психологічні детермінанти, що опосередковують розвиток асертивних якостей у підлітковому віці, виокремлено соціально-психологічні чинники, що забезпечують становлення асертивності підлітків за віковою та статевою ознакою. Розроблена та апробована програма оптимізації розвитку 21 підліткової асертивності на основі отримання досвіду ефективної комунікації в умовах спеціально організованої підліткової інтеракції.

Item Type: Thesis (PhD)
Uncontrolled Keywords: асертивність, впевненість, асертивний підліток, соціалізація, розвиток асертивності, дитяче об’єднання.
Subjects: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Автореферати > Відгуки опонентів
Divisions: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > НМЦ > НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
Depositing User: Ганна Сало
Date Deposited: 19 Dec 2016 11:29
Last Modified: 19 Dec 2016 11:29
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/18337

Actions (login required)

View Item View Item