Відгук офіційного опонента кандидата психологічних наук, доцента Сингаївська І.В. на дисертацію Чигирин Т.О. за темою: "Психологічні умови формування ефективної самопрезентації майбутніх психологів"

Чигирин, Тетяна Олександрівна (2016) Відгук офіційного опонента кандидата психологічних наук, доцента Сингаївська І.В. на дисертацію Чигирин Т.О. за темою: "Психологічні умови формування ефективної самопрезентації майбутніх психологів" PhD thesis, Київський університет імені Бориса Грінченка.

[thumbnail of Сингаївська.pdf]
Preview
Text
Сингаївська.pdf

Download (277kB) | Preview

Abstract

У дисертації на основі теоретичного аналізу проблеми запропоновано визначення поняття самопрезентації як поведінкового компоненту структури особистості, у якому реалізується прагнення особистості створити бажаний і водночас адекватний соціальній ситуації образ власного «Я» у сприйнятті інших людей у процесі взаємодії та спілкування з соціумом. Визначено сутність ефективної самопрезентації особистості та рівні її ефективності (ефективний, достатній і неефективний). Виділено психологічні умови формування ефективної самопрезентації особистості: соціально-психологічні, індивідуально-психологічні, біопсихологічні та набутий особистістю досвід самопрезентації. Висвітлено організаційно-методичні засади діагностичного дослідження ефективності самопрезентації майбутніх психологів; особистісних властивостей, що обумовлюють самопрезентацію; стратегій і тактик самопрезентації особистості; проведено порівняльний аналіз міжгрупових відмінностей за критерієм рівня ефективності самопрезентації; проаналізовано упродовж трьох років динаміку змін особистісних властивостей, що обумовлюють самопрезентацію майбутніх психологів. Представлено психологічні портрети досліджуваних з різним рівнем 19 ефективності самопрезентації та співставлено їх з вимогами до професії психолога. Розроблено програму психологічного супроводу оптимізації ефективності самопрезентації майбутніх психологів.

Item Type: Thesis (PhD)
Uncontrolled Keywords: самопрезентація, ефективна самопрезентація, особистість, соціальна взаємодія, спілкування, комунікація, інтеракція, ставлення, стосунки, соціальна перцепція, самоставлення, Я-концепція, Я-образ
Subjects: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Автореферати > Відгуки опонентів
Divisions: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > НМЦ > НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
Depositing User: Ганна Сало
Date Deposited: 19 Dec 2016 12:04
Last Modified: 19 Dec 2016 12:04
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/18342

Actions (login required)

View Item View Item