«Медіаосвіта» як дисципліна нормативного циклу професійної підготовки журналістів: теоретичний та практичний аспекти

Фруктова, Яна Станіславівна (2016) «Медіаосвіта» як дисципліна нормативного циклу професійної підготовки журналістів: теоретичний та практичний аспекти Актуальні проблеми державного управління, педагогіки та психології (1(12)). pp. 49-52.

[thumbnail of Ya_Fruktova_APDUPTP_IJ.pdf]
Preview
Text
Ya_Fruktova_APDUPTP_IJ.pdf

Download (397kB) | Preview

Abstract

Сучасні науковці стверджують, що мас-медіа не тільки інформують та розважають, але й навчають, виховують глядацьку аудиторію. Теоретичну основу медіаосвіта складають теорія культивування, соціального навчання,соціалізації,використання і задоволення, встановлення (нав язування) порядку денного, когнітивна (конструктивістська). Аналіз сучасного контенту українських масмедіа демонструє протиріччя між акме-оріснтирами, які задекларовано в нормативних документах системи освіти та зразками для наслідування, які формують ЗМІ. Ці суперечності дозволяють говорити про необхідність включення в освітні програми фахівців з журналістики навчальної дисципліни «Медіаосвіта». У статті представлено мету, завдання та зміст авторського курсу «Медіаосвіта». Зміст її дозволяє визначити роль ЗМІ щодо навчання та виховання молодого покоління, унаочнити медіа впливи на особистість, сформувати відповідальність за їх наслідки, узгодити педагогічний та медійний компоненти інтегрованого освітнього середовища.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: журналістика; соціальний інститут; медіа впливи; медіаосвіта; професійна підготовка;
Subjects: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Статті у журналах > Фахові (входять до переліку фахових, затверджений МОН)
Divisions: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > Факультет журналістики > Кафедра журналістика та нових медіа
Depositing User: Яна Станіславівна Фруктова
Date Deposited: 14 Feb 2017 12:08
Last Modified: 14 Feb 2017 12:08
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/18774

Actions (login required)

View Item View Item