Відгук офіційного опонента кандидата філологічних наук, доцент Бистрова О.О. на дисертацію Буяльської Т.І. "Вираження комунікативної підтримки в сучасному англомовному та психотерапевтичному дискурсі: когнітивно-дискурсивний аспект"

Буяльська, Тетяна Іванівна (2017) Відгук офіційного опонента кандидата філологічних наук, доцент Бистрова О.О. на дисертацію Буяльської Т.І. "Вираження комунікативної підтримки в сучасному англомовному та психотерапевтичному дискурсі: когнітивно-дискурсивний аспект" PhD thesis, Київський університет імені Бориса Грінченка.

[thumbnail of Відгук_Борисов О.О..pdf]
Preview
Text
Відгук_Борисов О.О..pdf

Download (7MB) | Preview

Abstract

У дисертації представлено когнітивно-дискурсивні особливості вираження комунікативної підтримки в сучасному англомовному побутовому та психотерапевтичному дискурсі. В результаті дослідження виявлено поліінтенціональність комунікативної підтримки. З’ясовано, що її вербальне вираження втілюється у мовленнєвій дії комунікативної підтримки в різних за змістом та структурою висловленнях, об’єднаних спільним когнітивним сценарієм побудови. Визначено структурну належність дії комунікативної підтримки до дискурсу комунікативної підтримки. Встановлено категоріальні ознаки та межі зазначеного дискурсу, визначено особливості притаманної йому інтердискурсивності. У дослідженні описано семантичні, когнітивні та прагматичні параметри дії комунікативної підтримки у побутовому та психотерапевтичному дискурсі. Представлено фреймову реконструкцію пропозиціональних схем висловлень у інваріантній базовій фреймовій моделі комунікативної підтримки. Охарактеризовано мовленнєві акти, що актуалізують дію комунікативної підтримки у міжособистісному спілкуванні. Виявлено і описано локальні комунікативні стратегії у складі глобальної координуючої дискурсивної макростратегії, визначено тактики їхньої реалізації, що втілюють способи організації комунікативної поведінки продуцента підтримки в побутовому та психотерапевтичному спілкуванні.

Item Type: Thesis (PhD)
Uncontrolled Keywords: дискурс комунікативної підтримки, дія комунікативної підтримки, інтердискурсивність, комунікативно-семантична категорія, координуюча макростратегія, макро- та мікроінтенція, пропозиціональна схема, фрейм.
Subjects: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Автореферати > Відгуки опонентів
Divisions: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > НМЦ > НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
Depositing User: Ганна Сало
Date Deposited: 03 Mar 2017 12:47
Last Modified: 03 Mar 2017 12:47
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/19003

Actions (login required)

View Item View Item