Відгук офіційного опонента доктора історичних наук, професора Ільюшина І.І. на дисертацію Хом`як О.В. "Репрезентація воєнного досвіду в пам’яті ветеранів дивізії «Галичина» (1943-2013 рр.)"

Хом`як, Оксана Володимирівна (2017) Відгук офіційного опонента доктора історичних наук, професора Ільюшина І.І. на дисертацію Хом`як О.В. "Репрезентація воєнного досвіду в пам’яті ветеранів дивізії «Галичина» (1943-2013 рр.)" PhD thesis, Київський університет імені Бориса Грінченка.

[thumbnail of відгук Ільюшина.pdf]
Preview
Text
відгук Ільюшина.pdf

Download (61MB) | Preview

Abstract

Дослідження присвячене особливостям формування, інструменталізації та репрезентації воєнного досвіду в колективній та індивідуальній пам’яті ветеранів дивізії Ваффен СС «Галичина». У дисертації детально розглянуто, як під впливом різних чинників відбувалося становлення колективної ідентичності дивізійників у діаспорі та в радянському суспільстві, що показало важливість пам’яті та ідентичності як консолідуючих агентів для подолання зовнішніх загроз. Результатом стало, з одного боку, поєднання глорифікації власного воєнного досвіду як «борців за волю України» та його віктимізації як жертв радянського режиму, з іншого - замовчування чи забування незручного минулого. Досліджено інструменталізацію такого бачення минулого в рамках Братства колишніх вояків 1-ої УД УНА (в Україні - Галицького братства) через відповідну діяльність, меморіальні практики та церемонії вшанування спільної пам’яті. Індивідуальна 18 пам'ять завжди багатша за спрощені образи колективної пам’яті. Відтак, через вписування індивідуальних мотивацій в загальний контекст на різних етапах набору, вступ до дивізії розглядаємо як найважливішу стратегію виживання, якою керувалися в умовах війни. Крім того, відтворено повсякденне життя та чинники, які визначали морально-психологічний стан дивізійного вояцтва.

Item Type: Thesis (PhD)
Uncontrolled Keywords: дивізія Ваффен СС «Галичина», дивізія «Галичина», колективна пам'ять, індивідуальна пам'ять, воєнний досвід, наратив.
Subjects: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Автореферати > Відгуки опонентів
Divisions: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > НМЦ > НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
Depositing User: Ганна Сало
Date Deposited: 31 Mar 2017 09:40
Last Modified: 31 Mar 2017 09:40
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/19282

Actions (login required)

View Item View Item