Відгук офіційного опонента кандидата філологічних наук, доцента Мельникова Р.В. на дисертацію Бойко В.В. за темою: "Етнічний і національний дискурси творчості Івана Чендея"

Бойко, Вікторія Василівна (2017) Відгук офіційного опонента кандидата філологічних наук, доцента Мельникова Р.В. на дисертацію Бойко В.В. за темою: "Етнічний і національний дискурси творчості Івана Чендея" PhD thesis, Київський університет імені Бориса Грінченка.

[thumbnail of відгук_бойко.pdf]
Preview
Text
відгук_бойко.pdf

Download (1MB) | Preview

Abstract

У дисертації аналізуються етно-національні чинники творчості закарпатського письменника Івана Чендея, які є визначальними для його ідіостилю. Письменник локалізує хронотоп більшості творів на гірському селі Забереж ХХ ст., відтворює герметичний світ матеріального (органічна єдність персонажів із хатою і садибою, світом природи, реманентом, потреба і радість праці на землі) і духовного (родина, християнсько-язичницький світогляд, мова, взаємини у спільноті, стійкість у важких історичних випробуваннях ХХ ст.) буття верховинця. Його оригінальність руйнується поступом «цивілізації», якій протиставляється цілісна патріархальність. І. Чендей сприймає і зображує закарпатців та їх неповторну культуру як невід’ємні складники українства й української культури. Самобутні верховинські морально- етичні цінності персонажів письменника набувають загальнолюдського значення.

Item Type: Thesis (PhD)
Uncontrolled Keywords: етнічна й національна своєрідність літератури, культура, художня трансформація, закарпатська література, локус, хронотоп, прототип, епос, ліризм.
Subjects: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Автореферати > Відгуки опонентів
Divisions: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > НМЦ > НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
Depositing User: Ганна Сало
Date Deposited: 16 Jun 2017 11:51
Last Modified: 16 Jun 2017 11:51
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/19801

Actions (login required)

View Item View Item