Автореферат - Художня модель світу у прозі Пилипа Капельгородського: аксіологія і поетика

Розмариця, Світлана Анатоліївна (2017) Автореферат - Художня модель світу у прозі Пилипа Капельгородського: аксіологія і поетика PhD thesis, Київський університет імені Бориса Грінченка.

[thumbnail of Avtoreferat Rozmarytsia    - нова версія.pdf]
Preview
Text
Avtoreferat Rozmarytsia - нова версія.pdf

Download (714kB) | Preview

Abstract

Дисертацію присвячено дослідженню аксіологічних і поетикально-стильових параметрів прози П. Капельгородського. У роботі систематизовано погляди на природу творчості та особливості художнього мислення письменника; розглянуто динаміку його творчих пошуків, специфіку мистецької еволюції на тлі традиції та в загальному контексті літературного процесу перших десятиріч ХХ ст. Визначено діапазон проблемно-тематичних пріоритетів і поетикально-стильових домінант в оповіданнях і повістях, простежено рух письменника від літературної традиції до модерністської естетики й поетики. Встановлено: в романній прозі константною прикметою творчого почерку письменника є схильність до поєднання ідеологічних та естетичних норм. Художні картини соціальних і політичних перетворень демонструють символи і знаки, які створюють альтернативний до вимог соцреалістичного канону план інтерпретації.

Item Type: Thesis (PhD)
Uncontrolled Keywords: проза, поетика, аксіологія, художня свідомість, жанр, стиль, реалізм, модернізм, соцреалізм, ідеологічний дискурс.
Subjects: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Автореферати > Спецради Університету
Divisions: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > НМЦ > НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
Depositing User: Ганна Сало
Date Deposited: 20 Nov 2017 16:10
Last Modified: 20 Nov 2017 16:10
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/21159

Actions (login required)

View Item View Item