Тенденції в постмодерному балетному театрі на территорії україни (на прикладі балету «Лускунчик» П. Чайковський – Р. Поклітару).

Коростельова, Марія Дмитрівна (2017) Тенденції в постмодерному балетному театрі на территорії україни (на прикладі балету «Лускунчик» П. Чайковський – Р. Поклітару). Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю Проблеми та перспективи розвитку хореографічного мистецтва.

[thumbnail of Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю]
Preview
Text (Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю)
Всеукраїнська науково-практична.pdf - Published Version

Download (530kB) | Preview

Abstract

Постмодернізм, як синтез повернення до минулого і руху вперед, закладає нову художню традицію, відроджуючи минуле у контексті сьогодення, та надає нові можливості постмодерному балетному театру генерувати та втілювати на сцені принципово нові ідеї. Явище інтерпретації класичних спектаклів стало невід'ємним для постмодерного балетного театру. У сучасній культурі простежується стійкий інтерес до римейків, згідно із запитом глядачів постановники наближають класичний балет до сучасного погляду, пропонують подивитися на нього під іншим кутом зору. чим інтерпретація буде оригінальнішою, тим вона буде більш затребуваною, культ новизни є основним стимулом для сучасних творців Однією з основних цінностей постмодернізму вважається нічим не обмежена свобода самовираження художника, яка базується на принципі «все дозволено», основоположними принципами постмодернізму в мистецтві стають переважне використання вже готових форм, запозичення художнього матеріалу, умовність понять прекрасного і потворного. Відмова від стереотипів сприйняття, накопичених минулим культурним досвідом, обертається в сучасному мистецтві «кризою авторитетів» У такій ситуації поняття «оригінал», «аутентичність», «автор» ставлять проблему відношень: між «авторами» одного и того ж твору, між «оригіналом» та його інтерпретаціями. JI. Блок, історик балету, яка здійснила однією з перших глибокий аналіз мови балетного театру в роботі «Класичний танець: історія і сучасність» вважає, що класичний танець, починаючи з певної пори, не є раз і назавжди викристалізуваною системою, навпаки, кожна епоха знаходить свій спосіб інтерпретування класичного танцю, що рівнозначне право на існування має класика різних епох, отже, однією з характеристик класики є історичність

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: Постмодернізм; Р.Поклітару; "Лускунчик"; балет; синтез; мистецтво; хореографія; парадокс.
Subjects: Наукові конференції > Міжнародні
Divisions: Інститути > Інститут мистецтв > Кафедра хореографії
Depositing User: Катерина Вікторівна Петрушка
Date Deposited: 22 Dec 2017 08:27
Last Modified: 22 Dec 2017 08:27
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/22392

Actions (login required)

View Item View Item