Автореферат - Драматургія Юрія Косача в контексті літератури української еміграції

Реутова, Марія Андріївна (2018) Автореферат - Драматургія Юрія Косача в контексті літератури української еміграції PhD thesis, Київський університет імені Бориса Грінченка.

[thumbnail of Реутова М.А..pdf]
Preview
Text
Реутова М.А..pdf

Download (908kB) | Preview

Abstract

Дисертація є першим цілісним дослідженням драматичної творчості Юрія Косача в літературному контексті драматургії української діаспори. Вперше залучено до аналізу неопубліковані драматичні твори, маловідомі архівні матеріали, що значно розширюють можливості літературознавства з дослідження творчості Ю.Косача та дозволяють увести доробок письменника в дискурс української еміграційної драматургії. Виявлено проблему самоідентифікації та духовних констант рідного простору в драматургії митця, простежено художнє втілення екзистенційних мотивів самотності, відчуження, абсурдності життя; обґрунтовано, що поглиблений психологізм був однією зі складових автопоетики письменника. Здійснено дослідження засобів художнього втілення мистецького задуму, що поєднує як традиційні, так і новаторські ознаки поетики, виявлено плідні пошуки драматурга-експериментатора та зіставлено їх із загальними тенденціями розвитку драматургії української діаспори. Обґрунтовано, що специфікою драматичної творчості Ю. Косача є творення оригінальної історичної концепції та діалог зі світовою культурною традицією, експериментальність поетики, наскрізна інтертекстуальність як показник інтелектуальної елітарності.

Item Type: Thesis (PhD)
Uncontrolled Keywords: драматургія, драма, драматична поема, контекст, еміграція, абсурд, екзистенціалізм, поетика.
Subjects: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Автореферати > Спецради Університету
Divisions: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > НМЦ > НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
Depositing User: Ганна Сало
Date Deposited: 22 Feb 2018 06:30
Last Modified: 22 Feb 2018 06:30
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/23393

Actions (login required)

View Item View Item