Автореферат - Формування мовленнєвої компетентності учнів 5–6 класів в ігровій діяльності на уроках української мови.

Мелешко, Лілія Володимирівна (2018) Автореферат - Формування мовленнєвої компетентності учнів 5–6 класів в ігровій діяльності на уроках української мови. PhD thesis, Київський університет імені Бориса Грінченка.

[thumbnail of мелешко.pdf]
Preview
Text
мелешко.pdf

Download (885kB) | Preview

Abstract

Робота є теоретико-експериментальним дослідженням проблеми формування мовленнєвої компетентності учнів 5–6 класів в ігровій діяльності на уроках української мови. У дослідженні обґрунтовано теоретичні засади формування мовленнєвої компетентності як предметної і складника загальної комунікативної в ігровій діяльності учнів 5–6 класів; уточнено зміст понять «мовленнєва компетентність учнів 5–6 класів», «формування мовленнєвої компетентності учнів у навчально-ігровій діяльності з української мови»; з’ясовано лінгводидактичні умови ефективності навчально-ігрової діяльності, спрямованої на формування мовленнєвої компетентності учнів 5–6 класів, визначено критерії (мотиваційно-ціннісний, лінгвокогнітивний, текстово-комунікативний, мовно-нормативний) з відповідними показниками й рівні сформованості в учнів мовленнєвої компетентності в ігровій діяльності (високий, достатній, середній, початковий). Розроблено методику формування мовленнєвої компетентності учнів 5–6 класів на уроках української мови з використанням ігрової діяльності. Запропонована методика забезпечена комплексом навчально-ігрових завдань, спеціально дібраних текстів, побудованих на основі мовної гри, і комунікативних ситуацій, що дає змогу підвищити мотивацію до навчання української мови, покращити якість роботи з розвитку мовлення учнів, забезпечити індивідуальний, диференційований підхід у навчанні, інтенсифікацію й результативність процесу формування мовленнєвої компетентності. Результати експерименту підтвердили ефективність пропонованої методики формування мовленнєвої компетентності учнів 5–6 класів в ігровій діяльності на уроках української мови.

Item Type: Thesis (PhD)
Uncontrolled Keywords: мовленнєва компетентність, навчально-ігрова діяльність, мовна гра, формування мовленнєвої компетентності в навчально-ігровій діяльності, ігрове завдання, ігрова ситуація, ігровий метод, ігрова технологія навчання, інтерактивний навчально-ігровий комплекс.
Subjects: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Автореферати > Спецради Університету
Divisions: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > НМЦ > НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
Depositing User: Ганна Сало
Date Deposited: 02 Mar 2018 14:17
Last Modified: 02 Mar 2018 14:17
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/23436

Actions (login required)

View Item View Item