Освітні запити та потреби вчителів у контексті професійного розвитку

Івашньова, Світлана Володимирівна (2018) Освітні запити та потреби вчителів у контексті професійного розвитку Педагогічна думка (2). pp. 32-33.

[thumbnail of S_Ivashnova_PD_1_2_IPPO_.pdf]
Preview
Text
S_Ivashnova_PD_1_2_IPPO_.pdf

Download (350kB) | Preview

Abstract

Децентралізація та демонополізація системи післядипломної педагогічної освіти в Україні, що розглядаються як провідні ознаки її реформування, повертають суб’єктність вчителю як безпосередньому учаснику освітнього процесу та детермінують перегляд підходів до формування навчального контенту. Система післядипломної педагогічної освіти має забезпечити оптимальний баланс інтересів всіх зацікавлених сторін на загальнодержавному, інституційному та особистісному рівнях та забезпечити повну реалізацію професійних завдань, що стоять перед педагогічним працівником відповідної ланки системи освіти. Для виконання такого завдання потрібна технологія проектування освітнього контенту, яка враховує розбіжності у змісті освіти педагогічних працівників різного віку та їх готовності до саморозвитку; сприяє реалізації індивідуальної професійної освітньої траєкторії педагогічних працівників; враховує динаміку змін в суспільстві; відповідає всім вимогам чинного законодавства в сфері освіти, забезпечує розвиток навчальних закладів та ґрунтується на системному аналізі освітніх потреб та запитів педагогічних працівників. Мета даної наукової розвідки – уточнити зміст понять «освітні запити» та освітні потреби» як системоутворюючих у новій парадигмі післядипломної педагогічної освіти та окреслити модель проектування навчальних курсів для педагогічних працівників на основі їх вивчення та аналізу.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: підвищення кваліфікації; педагогічні працівники; освітні потреби; освітні запити; курси підвищення кваліфікації; зміст навчання
Subjects: Статті у журналах > Інші (не входять ні до фахових, ні до наукометричних баз)
Divisions: Інститути > Інститут післядипломної освіти > Кафедра мовно-літературної освіти
Depositing User: С.В. Івашньова
Date Deposited: 07 Aug 2018 07:15
Last Modified: 07 Aug 2018 07:15
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/23971

Actions (login required)

View Item View Item