Автореферат - Міфологема місяця в українській поезії ХХ століття.

Цепкало, Тетяна Олександрівна (2018) Автореферат - Міфологема місяця в українській поезії ХХ століття. PhD thesis, Київський університет імені Бориса Грінченка.

[thumbnail of Цепкало.pdf]
Preview
Text
Цепкало.pdf

Download (753kB) | Preview

Abstract

У дисертації вперше здійснено системний аналіз міфологеми місяця в українській ліриці ХХ століття. Інтерпретація астрального образу в поетичних текстах подається відповідно до народного світобачення та надбань світової культури. Досліджується міфо-фольклорна своєрідність архетипного образу місяця в поезії українських символістів. Художня трансформація астрального символу у світоглядному просторі неокласиків вивчається у нерозривному зв’язку з античною, праслов’янською та біблійною міфологією. Подається міфопоетичний аналіз ліричних творів періоду «розстріляного відродження» та 40-х років минулого століття, митців Празької школи. Встановлюється зв’язок художнього мислення шістдесятників із праслов’янською та світовою міфологією. Розглядаються міфопоетичні витоки творчості представників Київської школи поезії, розкривається сутність авторського світотворення на основі міфоаналізу, робиться спроба порівняти специфіку міфомислення митців. Детально аналізується міфосемантика лунарного образу в поезії покоління 80-х років ХХ століття. Звертається увага на індивідуально-авторське трактування міфологеми місяця як засобу творення художньої картини світу. Розглянуто та проаналізовано теоретичні й прикладні студії міфу, встановлено його роль у процесі міфотворчості.

Item Type: Thesis (PhD)
Uncontrolled Keywords: міф, міфологізм, міфопоетика, авторська міфотворчість, світогляд, художня картина світу, архетипний образ, міфологема, символ, образ місяця, українська поезія.
Subjects: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Автореферати > Спецради Університету
Divisions: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > НМЦ > НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
Depositing User: Ганна Сало
Date Deposited: 17 Sep 2018 17:48
Last Modified: 17 Sep 2018 17:48
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/24242

Actions (login required)

View Item View Item