Відгук опонента Кучерук О.А. доктор педагогічних наук, професор на дисертацію Горохової Т.О. Формування граматичної компетентності майбутніх учителів української мови і літератури на засадах текстоцентричного підходу

Горохова, Тетяна Олександрівна (2018) Відгук опонента Кучерук О.А. доктор педагогічних наук, професор на дисертацію Горохової Т.О. Формування граматичної компетентності майбутніх учителів української мови і літератури на засадах текстоцентричного підходу PhD thesis, Київський університет імені Бориса Грінченка.

[thumbnail of Горохова_кучерук.pdf]
Preview
Text
Горохова_кучерук.pdf

Download (9MB) | Preview

Abstract

Робота є теоретико-експериментальним дослідженням проблеми формування граматичної компетентності майбутніх учителів української мови і літератури на засадах текстоцентричного підходу. У роботі досліджено тенденції розвитку методики навчання граматики в закладах освіти; обґрунтовано психолого-педагогічні основи формування граматичної компетентності майбутніх учителів української мови і літератури на засадах текстоцентричного підходу; уточнено змістове наповнення понять «граматична компетентність майбутнього вчителя української мови і літератури», «текстоцентричний підхід до навчання граматики майбутніх учителів української мови і літератури»; запропоновано систему вправ і завдань для формування граматичної компетентності майбутніх учителів української мови і літератури на засадах текстоцентричного підходу; визначено критерії, показники та рівні сформованості граматичної компетентності майбутніх учителів української мови і літератури; розроблено методику формування граматичної компетентності майбутніх учителів української мови і літератури на засадах текстоцентричного підходу. 18 Методика формування граматичної компетентності майбутніх учителів української мови і літератури ґрунтується на реалізації текстоцентричного підходу як методологічного орієнтиру навчання граматики української мови з урахуванням когнітивного, комунікативного та лінгводидактичного потенціалу навчальних текстів, а також застосування оптимальних методів навчання задля узагальнення, систематизації знань майбутніх учителів української мови і літератури, удосконалення їхніх комунікативно значущих умінь, формування граматичної компетентності. Результати експерименту підтвердили ефективність пропонованої методики формування граматичної компетентності майбутніх учителів української мови і літератури на засадах текстоцентричного підходу.

Item Type: Thesis (PhD)
Uncontrolled Keywords: граматична компетентність майбутнього вчителя української мови і літератури, навчальний текст, текстоцентричний підхід до формування граматичної компетентності майбутніх учителів української мови і літератури.
Subjects: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Автореферати > Відгуки опонентів
Divisions: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > НМЦ > НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
Depositing User: Ганна Сало
Date Deposited: 24 Sep 2018 16:49
Last Modified: 24 Sep 2018 16:49
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/24285

Actions (login required)

View Item View Item