Відгук офіційного опонента доктора історичних наук, професора Коляди І.А. на дисертацію Куцика Р.Р. "Інформаційна політика російської імперської влади в українських губерніях Південно-Західного краю (1914–1917 рр.): методи та засоби реалізації"

Куцик, Руслан Ростиславович (2018) Відгук офіційного опонента доктора історичних наук, професора Коляди І.А. на дисертацію Куцика Р.Р. "Інформаційна політика російської імперської влади в українських губерніях Південно-Західного краю (1914–1917 рр.): методи та засоби реалізації" PhD thesis, Київський університет імені Бориса Грінченка.

[thumbnail of 1. Відгук опонента Коляди І. А..pdf]
Preview
Text
1. Відгук опонента Коляди І. А..pdf

Download (3MB) | Preview

Abstract

У дисертації вперше в українській історіографії здійснено комплексне дослідження методів та засобів реалізації інформаційної політики Російської імперії на території українських губерній (Київської, Подільської та Волинської) Південно-Західного краю у 1914–1917 рр. У роботі розкрито українську та зарубіжну історіографію, вивчено джерельну базу та окреслено теоретико-методологічні засади дослідження. Висвітлено нормативно-правове забезпечення інформаційної політики російської імперської влади та розвиток інституту військової цензури, як особливої форми контролю за розповсюдженням інформації. З'ясовано основні прийоми та механізми пропагандистського впливу на формування суспільної свідомості населення. Визначено роль російської православної церкви в інформаційній політиці імперського уряду. Розкрито головні заходи влади щодо боротьби з агітацією національного та революційного характеру. Проаналізовано тогочасні друковані засоби масової інформації, а саме пресу, брошури та відозви, висвітлено їх структуру, змістове наповнення та основні тематичні напрямки..

Item Type: Thesis (PhD)
Uncontrolled Keywords: інформаційна політика, Російська імперія, Південно-Західний край, Перша світова війна, методи інформаційного впливу, пропаганда, військова цензура, друковані засоби інформації, російська православна церква.
Subjects: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Автореферати > Відгуки опонентів
Divisions: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > НМЦ > НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
Depositing User: Ганна Сало
Date Deposited: 01 Oct 2018 05:22
Last Modified: 01 Oct 2018 05:22
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/24325

Actions (login required)

View Item View Item