Сучасні аспекти особистісно-професійного розвитку майбутніх педагогів

Куземко, Леся Валентинівна and Новик, Ірина Михайлівна (2018) Сучасні аспекти особистісно-професійного розвитку майбутніх педагогів Колективна (три і більше авторів). Pedagogical and psychological sciences: development prospects in countries of Europe at the beginning of the third millennium: Collective monograph. “Baltija Publishing”, Riga.

[thumbnail of L_Kuzemko_I_Novyk_PPS_2018.pdf]
Preview
Text
L_Kuzemko_I_Novyk_PPS_2018.pdf

Download (2MB) | Preview

Abstract

У пропонованому розділі монографії представлено результати теоретичних та експериментальних досліджень різних аспектів вивчення проблеми особистісно-професійного розвитку майбутніх педагогів у закладі вищої освіти. На основі теоретико-методологічного обґрунтування специфіки та вивчення сучасного стану професійної підготовки майбутніх учителів початкових класів і вихователів закладів дошкільної освіти, виокремлено компоненти (формування рефлексивної компетентності та наскрізних навичок) особистісно-професійного вивищення майбутніх педагогів й запропоновано завдання для їх розвитку. Узагальнено ознаки особистості, що здатна до рефлексії. Охарактеризовано основні сфери рефлексії, які є необхідними для усвідомлення і обґрунтування своїх професійних дій. Розкрито зміст авторського «Щоденника особистісно-професійного зростання майбутнього педагога» і досвід його використання зі студентами Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка. Наведено результати емпіричного дослідження сформованості наскрізних навичок та рефлексивної компетентності у майбутніх педагогів. Розкрито приклади завдань для формування і розвитку наскрізних навичок у процесі навчальної і позанавчальної діяльності, які сприяють саморозвитку і професійному становленню студентів.

Item Type: Monograph (Колективна (три і більше авторів))
Uncontrolled Keywords: особистісно-професійний розвиток; професійна підготовка педагогів; рефлексивна компетентність; саморозвиток студентів
Subjects: Монографії > Видані за кордоном (окрім країн СНД)
Divisions: Факультет педагогічної освіти > Кафедра освітології та психолого-педагогічних наук
Depositing User: Кафедра педагогіки та психології
Date Deposited: 14 Dec 2018 13:47
Last Modified: 14 Dec 2018 13:47
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/25503

Actions (login required)

View Item View Item