Історичні умови і тенденції розвитку друкарства кінця XVI ст. на західних землях

Макарова, Марія Володимирівна (2018) Історичні умови і тенденції розвитку друкарства кінця XVI ст. на західних землях Бібліотека: місце традицій, простір інновацій. pp. 54-58.

[thumbnail of m_makarova_bmtpi.pdf]
Preview
Text
m_makarova_bmtpi.pdf

Download (378kB) | Preview

Abstract

Зважаючи на проблеми пов'язані з книгодрукуванням в нашій державі, починаючи з її незалежності, оминаючи довгі історіографічні екскурс, ми поглянемо на українське книгодрукування на західних землях кінця XVI - середини XVII ст., тобто в період, коли воно стало виділятися в окремий напрям писемності, стало актом відновлення історичної пам'яті передусім на підставі давньоруських літописів і польських хронік в ролі додаткового джерела інформації. Це стало головним інтелектуальним стимулятором у відродженні історичної свідомості українців, котрі засвоюючи моделі та методи літинської вченості, відбирали із спадщини минулого перш за все докази історисних прав руської спільноти.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: україньке книгодрукування на західних землях; відновлення історичної пам'яті; джерела інформації; давньоруські літописи; польські хроніки; інтелектуальний стимулятор
Subjects: Статті у журналах > Інші (не входять ні до фахових, ні до наукометричних баз)
Divisions: Інститути > Інститут журналістики > Кафедра бібліотекознавства та інформології
Depositing User: Unnamed user with email m.makarova@kubg.edu.ua
Date Deposited: 03 Jan 2019 16:13
Last Modified: 03 Jan 2019 16:13
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/26168

Actions (login required)

View Item View Item