Автореферат - Дивергентні процеси в конфесіях пізнього протестантизму України другої половини ХХ – початку ХХІ століть: зовнішні та внутрішні чинники.

Трегуб, Ганна Анатоліївна (2019) Автореферат - Дивергентні процеси в конфесіях пізнього протестантизму України другої половини ХХ – початку ХХІ століть: зовнішні та внутрішні чинники. Doctoral thesis, Київський унверситет імені Бориса Грінченка.

[thumbnail of Трегуб_Автореферат_звірений з друкованою версією (1).pdf]
Preview
Text
Трегуб_Автореферат_звірений з друкованою версією (1).pdf

Download (717kB) | Preview

Abstract

Дисертація є комплексним релігієзнавчо-філософським дослідженням дивергентних процесів, їхніх внутрішніх та зовнішніх причин у пізньопротестантських конфесіях України другої половини ХХ – початку ХХІ століття. На основі дослідження значного об’єму філософських, богословських та історичних джерел та досліджень запропоновано концептуалізоване визначення дивергентних процесів, визначено методології, які дозволяють дослідити процеси з точки зору релігієзнавчої науки як невід’ємну складову релігійної системи, що на рівних із конвергентними процесами забезпечує її динамічну рівновагу, вказати на їхній універсальний характер. Робота аналізує зовнішні та внутрішні чинники, які зумовлюють та підтримують варіативність та плюральність пізньопротестантських організацій України як за радянської доби, так і часів незалежності Української держави, аналізує їхній характер та форми прояву – як засоби виживання і як засоби розвитку та трансформації.

Item Type: Thesis (Doctoral)
Uncontrolled Keywords: пізньопротестантські конфесії, баптизм, адвентизм, п’ятидесятництво, дивергентні процеси, реформації, трансформація, адаптація, релігійне дисидентство.
Subjects: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Автореферати > Спецради Університету
Divisions: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > НМЦ > НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
Depositing User: Ганна Сало
Date Deposited: 03 May 2019 09:11
Last Modified: 03 May 2019 09:11
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/27255

Actions (login required)

View Item View Item