Відгук опонента Пріми Р.М. на дисертацію Дячок Н.В. "Формування професійної мобільності майбутніх вчителів іноземних мов в освітньому середовищі університету"

Дячок, Надія Валентинівна (2019) Відгук опонента Пріми Р.М. на дисертацію Дячок Н.В. "Формування професійної мобільності майбутніх вчителів іноземних мов в освітньому середовищі університету" Doctoral thesis, Київський університет імені Бориса Грінченка.

[thumbnail of Відгук опонента Пріма Р.М..pdf]
Preview
Text
Відгук опонента Пріма Р.М..pdf

Download (565kB) | Preview

Abstract

Дисертацію присвячено теоретичним і методичним засадам формування професійної мобільності майбутніх учителів іноземних мов в освітньому середовищі університету. Теоретично обґрунтовано педагогічні умови формування професійної мобільності майбутніх учителів іноземних мов в освітньому середовищі університету (актуалізація і розвиток у студентів мотивації до саморозвитку; врахування особливостей практичної діяльності вчителя іноземної мови та їх трансформаційних впливів на різних суб’єктів комунікаційної діяльності; підсилення міждисциплінарних зв’язків навчальних дисциплін в освітньому середовищі університету). Визначено структуру професійної мобільності майбутніх учителів іноземних мов (особистісний, когнітивно-комунікативний, діяльнісний). Обґрунтовано критерії (спонукальний, когнітивно-комунікативний, процесуальний) і показники професійної мобільності майбутніх учителів іноземних мов. Визначено і охарактеризовано рівні сформованості професійної мобільності майбутніх учителів іноземних мов (репродуктивний, базовий, продуктивний) сформованості професійної мобільності майбутніх учителів іноземних мов. Уточнено поняття «професійна мобільність майбутнього вчителя іноземної мови» – це особистісно-професійна якість, що формується у студентів в процесі занурення в освітнє середовище університету, яка виявляється у здатності майбутнього фахівця ефективно застосовувати отримані ним знання для сталого особистісного і професійного саморозвитку; у спроможності здійснювати трансформаційні впливи на різних суб’єктів комунікаційної діяльності та готовності майбутнього вчителя іноземної мови адаптуватися та швидко реагувати на зміни в соціумі шляхом прийняття комплексних інноваційних рішень. Розроблено авторський курс «Мобільність як шлях до успіху», діагностичний інструментарії для виявлення рівнів сформованості професійної мобільності майбутніх учителів іноземних мов. Подальшого розвитку набули положення щодо оптимізації процесу формування професійної мобільності майбутніх учителів іноземних мов за допомогою інформаційних ресурсів, які можуть бути використані в системі 18 електронного навчання, відповідно до основних професійних завдань майбутніх учителів іноземних мов.

Item Type: Thesis (Doctoral)
Uncontrolled Keywords: мобільність, професійна мобільність, професійна мобільність майбутнього вчителя іноземної мови, учитель, учитель іноземної мови, освітнє середовище університету, вплив освітнього середовища університету.
Subjects: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Автореферати > Відгуки опонентів
Divisions: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > НМЦ > НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
Depositing User: Ганна Сало
Date Deposited: 20 Sep 2019 06:32
Last Modified: 20 Sep 2019 06:32
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/27873

Actions (login required)

View Item View Item