Відгук опонента Вертипорох О.В. на дисертацію Розінкевич Н.В. "Українська мандрівна проза початку XXI століття: тематика, проблематика, поетика"

Розінкевич, Наталія Василівна (2019) Відгук опонента Вертипорох О.В. на дисертацію Розінкевич Н.В. "Українська мандрівна проза початку XXI століття: тематика, проблематика, поетика" Doctoral thesis, Київський університет імені Бориса Грінченка.

[thumbnail of Вертипорох_відгук.pdf]
Preview
Text
Вертипорох_відгук.pdf

Download (3MB) | Preview

Abstract

У дисертації вперше проаналізовано тематику, проблематику й особливості поетики української мандрівної прози початку XXI століття. Досліджено особливості розвитку та побутування цього корпусу текстів в художньому, документальному, художньо-документальному дискурсах, що функціонують в умовах глобальних культурних змін інформаційного суспільства. У роботі скореговано понятійно-категоріальний апарат відносно розуміння природи мандрівної прози як метажанру. З’ясовано відмінність між дефініціями: «мандрівна проза» і «мандрівна література», «мандрівна література» і «подорож», «тревелог» і «подорож», «тревелог» і «мандрівний нарис», «вигадана подорож» і «реальна подорож», «тревелог» і «роман». Вдосконалено і поглиблено уявлення про те, що ці поняття філологічного дискурсу не ідентичні й ототожнення їх у науковій рецепції не припустимо. На загальнотеоретичному, історико-літературному, індивідуально-авторському та національному рівнях схарактеризовано тенденції розвитку та національної специфіки мандрівної прози. Систематизовано сучасні поведінкові типи персонажів-мандрівників. Виявлено, що новітня мандрівна проза перебуває в процесі становлення й рефлексії, в ній продовжуються кращі традиції та здобутки, осмислюються глобальні культурно-історичні та політико-економічні зміни сучасного життєвого процесу, аналізується досвід минулих епох, що неминуче впливає на її переорієнтацію у специфічний регістр буття: спосіб авторського моделювання культурного, соціально-історичного та побутового простору трансформується й стає аксіоматичним, статистичним, оптимізаційним, імітаційним.

Item Type: Thesis (Doctoral)
Uncontrolled Keywords: мандрівна література, мандрівна проза, тревелог, мандрівний нарис, метажанр.
Subjects: Це архівна тематика Київського університету імені Бориса Грінченка > Автореферати > Відгуки опонентів
Divisions: Це архівні підрозділи Київського університету імені Бориса Грінченка > НМЦ > НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
Depositing User: Ганна Сало
Date Deposited: 21 Oct 2019 08:02
Last Modified: 21 Oct 2019 08:02
URI: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/28048

Actions (login required)

View Item View Item